Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Багатьом людям властиво відчувати тривожність, що може знизити якість життя і навіть негативно вплинути на здоров'я. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє в. о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Тривожність слід діагностувати разом з фахівцем і лікувати: за допомогою медикаментів, поведінково-когнітивної терапії, технік самодопомоги та релаксації, дотримання режиму сну і фізичної активності", — йдеться в повідомленні.
За словами Супрун, тривожність зачіпає першу чергу ділянку мозку під назвою амигдала. Вона передає сигнал до надпочечників і симпатичної нервової системи, а вони посилають тілу команди: "приготуйся до поєдинку або втечі".
Відзначається, що тривожність, яку слід лікувати, і яка суттєво ускладнює життя, точно характеризує вираз "стійке хвилювання": вона не має певної причини і не проходить.
Тривожність супроводжують такі ознаки: нервозність, роздратування, відчуття біди, прискорене серцебиття, біль за грудиною, прискорене дихання, підвищене потовиділення, тремтіння, слабкість і втома, запаморочення, туман в голові, проблеми з концентрацією уваги, поверхневий сон проблеми з шлунково-кишковим трактом і часте сечовипускання.
Щоб запобігти генералізованому тривожному розладу Супрун радить:
- знати, що таке тривожність, і вміти виявляти її;
- робити регулярні фізичні вправи;
- відмовитися від куріння;
- відмовитися або хоча б суттєво скоротити споживання алкоголю;
Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що Супрун назвала звички, які вбережуть від передчасної смерті.
Новини партнерів
Новини