"Час їсти кінзу": дієтологи розповіли про корисні властивості непопулярної зелені

Незважаючи на те, що в Україні кінза не культивується і не користується високим попитом, на відміну від петрушки і шпинату, регулярне її вживання здатне очистити і наситити організм корисними мінералами

Деякі з нас люблять і цінують кінзу, далеко не завжди її можна зустріти на лотках з іншої популярної зеленню: петрушкою, кропом, щавлем і навіть м'ятою. Причина в специфічному смаку, який більше визнаний в кухнях кавказьких народів. При цьому дієтологи переконливо закликає нас звернути увагу на сезонну зелень, яка в поєднанні з іншими поліпшить наш імунітет, позбавить від шкідливих речовин і додасть зовнішньому вигляду свіжість і здоров'я.

Отже, на що здатне регулярне вживання кінзи в салатах, супах і в оберемку зелені на шашликах?

В кинзі міститься ціла група вітамінів В, РР, С, рутин, пектин, макро - та мікро мінерали;

Кінза корисна при проблеми з зубами і кровоточивості ясен;

Ця трава має антиоксидантну та протизапальну дію, завдяки високому вмісту ефірних олій;

Якщо пожувати кілька листочків кінзи за 15 хвилин до основного прийому їжі, то апетит покращиться і прискориться обмін речовин.

Лікарі настійно рекомендують включити кінзу всім людям, які страждають гастритом, завдяки жовчогінну і болезаспокійливим властивостям.

При цьому важливо пам'ятати, що навіть така весняна і безпечна зеленушка може негативно відбитися у разі частого вживання людьми з цукровим діабетом і гіпертонії. Кінза є натуральною пряністю, а гострі смакові властивості небажані при цих недугах.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що є звички під час прийому їжі, які сформовані нами з дитинства, але вони сприяють неправильної функції травлення, в результаті чого ми ризикуємо набрати вагу навіть від знежиреного обіду.