Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Дослідники з Каролінського інституту в Швеції провели масштабний експеримент і знайшли спосіб модифікації нейронів в мозку людей з хворобою Паркінсона.
В результаті захворювання порушується робота нейронних клітин головного мозку і відбувається це через брак дофаміну – хімічної речовини, яка діє як стимулятор в мозку.
Протягом десятиліть вчені намагалися розробити метод лікування хвороби Паркінсона, що включає пересадку дофамінових нейронів, вирощених в лабораторії, прямо в мозок. Але новий підхід пропонує абсолютно новий спосіб заміни клітин, які втрачаються при хворобі.
Дослідники провели ряд генетичних тестів і змогли перетворити звичайні клітини мозку, відомі як астроцити, в клітини, що нагадують дофамінові нейрони. Це абсолютно новаторська стратегія і поки дослідники не знають, які проблеми можуть виникнути на шляху до розробки ліків в майбутньому. Але основну увагу було приділено демонстрації того, що це можливо.
Нагадаємо, що хворобою Паркінсона у світі страждає близько 5 мільйонів чоловік, розпізнати захворювання на ранніх термінах майже неможливо. Клінічні тести можуть встановити діагноз лише після того, як 80% дофамінергічних нейронів гинуть.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що 17-річна українка, яка проживає в Америці, створила макромолекулу, яка може доставляти ліки до пошкоджених клітин мозку.
Новини партнерів
Новини