Що необхідно знати про післяпологовий період

Цей період в середньому триває близько двох місяців

Післяпологовий період - це не легкий час для жінки, адже її організм відновлюється і піддається сильним гормональних змін. В результаті у жінки часто змінюється настрій, що позначається на оточуючих. Чим ще характерний цей період?

Скорочення матки

У післяпологовому періоді жінка може відчувати скорочення матки, особливо під час годування. Вони з'являються через декілька днів після пологів і для того, щоб матка повернулася до своїх звичних розмірів може знадобитися більше місяця. Проте, темп відновлення матки залежить від індивідуальних особливостей кожної жінки і способу народження малюка.

Кровотеча

Кровотеча відразу після пологів - природний процес, викликаний звуженої маткою, яка повертається до початкового розміру. Кровотеча триває близько 5-6 тижнів, разом з рідкою кров'ю з організму жінки виходять згустки крові і слизу. Таким чином матка очищається і готується до відновлення. Те, що може викликати занепокоєння, - це рясна кровотеча приблизно після 6 тижня, адже з кожним тижнем виділення повинні зменшуватися, міняти колір, а потім зовсім зникнути.

Набряки

Це ще одна зміна в тілі жінки, яка викликає занепокоєння. Набряк - природний фізіологічний стан організму, який не вимагає прийому ліків. Після пологів у жінки спостерігається часте сечовипускання, адже таким чином виходить рідина, яка накопичилась. Це означає, що нирки задіяні в процесі очищення організму і нормально функціонують.

Лактація

У процесі становлення лактації відбувається збільшення розмірів молочних залоз. Молоко не приходить відразу після пологів, а лише на 3-4 день. Остаточно лактація встановлюється лише до кінця першого місяця життя немовляти.

Післяпологові рани

Лікування післяпологових ран є дуже важливим етапом у післяпологовому періоді. Загоєння ран і розрізів залежить від розмірів ушкоджень, належного догляду, загального стану організму, методик і матеріалів, використовуваних при ушиванні. Жінка повинна ретельно стежити за своїм здоров'ям, обробляти рани та дотримуватися правил особистої гігієни.

Сильні емоції після пологів

Сильні емоції, які відчуває новоспечена мати, викликані гормональними змінами, які відбуваються в організмі. Біль, втома і післяпологова біль часто призводять до перепадів настрою, знервованості і низької самооцінки. У післяпологовому періоді потрібно оточувати жінку турботою і підтримкою, звільнити її від домашніх обов'язків і дозволити їй спокійно входити в роль матері.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, в яких випадках не можна стимулювати пологи.