Головна Новини Інтерв'ю 2019 Ігор Котвицький: Я бізнесмен, і для мене гроші – лише інструмент для реалізації своєї стратегії
commentss Інтерв'ю Всі новини

Ігор Котвицький: Я бізнесмен, і для мене гроші – лише інструмент для реалізації своєї стратегії

Депутати 9-го скликання Верховної Ради України офіційно розпочали свою роботу. У четвер, 29 серпня, новообрані парламентарі принесли присягу. Найголовніша сенсація, яка була запрограмована результатами виборів - вперше в новітній історії України у парламенті сформувалася монобольшість, що складається з представників однієї партії. Рада оновилась кардинально. Величезна кількість народних депутатів, які відігравали помітну роль в українській політиці і бізнесі, не були переобрані на новий термін.В той самий час практично всі нові депутати не мають ніякого політичного досвіду. Але саме їм належить визначати сьогодення і майбутнє країни. Чи впораються вони з цим завданням, і що будуть робити політики, які не пройшли в парламент? Про це говоримо з Ігорем Котвицьким - впливовим членом фракції «Народний Фронт». Традиційно непублічний, він зробив для нашого видання виняток і погодився на інтерв'ю

30 серпня 2019, 12:00 comments19212
Поділіться публікацією:
Ігор Котвицький: Я бізнесмен, і для мене гроші – лише інструмент для реалізації своєї стратегії

– Ігоре Олександровичу, все-таки дивно не бачити Вас в новому скликанні парламенту. На відміну від багатьох колег, Ви навіть не балотувалися. Чому було прийнято таке несподіване рішення? Адже з політики у нас в країні добровільно йти не прийнято.

– Рішення не таке вже й несподіване. Ще в 2014 році, коли "Народний Фронт" йшов на вибори, ми вирішили, що у нас буде одна каденція – 5 років. За які ми повинні зробити максимум можливого: запустити реформи, і найважливіше – зробити їх незворотними. Ми розробляли і реалізовували вкрай болючі рішення, якщо було потрібно – йшли на конфлікти, відстоюючи державні рішення. В результаті, ми вбили свій політичний рейтинг. Якщо чесно, то по-іншому і бути не могло.

– Не шкодуєте?

– Знаєте, є чудовий вислів про те, що політик думає про наступні вибори, а державний діяч – про наступне покоління. Думаю, що воно чітко описує всю українську політику. З одного боку, популісти, які обіцяють золоті гори – і таких, на жаль, більшість. А з іншого, їх одиниці – люди, які намагаються щось зробити. Найчастіше саме вони і продавлюють доленосні для країни і народу рішення. Підсумок – критика і відхід з політичної арени. І тільки через якусь кількість років, приходить усвідомлення важливості і величини людини. Але, як кажуть, поїзд пішов.

– Давайте повернемося до результатів роботи в парламенті. Які Ви перед собою ставили завдання?

– Давайте так, не зовсім правильно буде відокремлювати себе від фракції "Народний Фронт". Ми були однією суперефективною командою. Ми порахували, що за каденцію було розроблено та подано 4318 законопроектів. 330 з них стали законами. Причому саме наші закони почали реформу армії, судової і правоохоронної систем, дали поштовх до розвитку малого і середнього бізнесу. Саме ми ініціювали законодавче закріплення курсу України в ЄС і НАТО, і ще величезну кількість важливих і потрібних для країни речей.

Зрештою, цікавий факт: наша фракція виконала 100% своїх передвиборчих обіцянок. Ну не було такого в історії України! І я не впевнений, що хтось зможе повторити наш показник!

– Що вдалося, а що не вдалося?

– Чи помилялися і чи все робили вірно?! Можливо, в якихось моментах можна було поступити і по-іншому. Але про це судити не нам. Повинно пройти досить часу – ті самі 10 або 15 років, щоб саме життя перевірила наші рішення.

Ну а що не вдалося? Це, безумовно, закласти механізми, щоб уникнути реваншу. Ви бачите, хто пройшов в парламент. Коментарі, як кажуть зайві.

– Ви не депутат. Що далі?

– Трагедії для мене точно не сталося. Я досить успішний бізнесмен. Прийшов у політику з бізнесу. 5 років, коли я був у парламенті, я не приділяв йому достатньо уваги. Тепер час виправити ситуацію.

Тим більше ми з партнерами починаємо новий перспективний напрям – альтернативну енергетику. Це буде масштабний проект у Херсонській області. Думаю, туди і будуть спрямовані мої основні зусилля.

Крім того, є й інші напрямки бізнесу, які теж потребують розвитку.

– А партнер – це Арсен Аваков? Вас називають його людиною. Що вас пов'язує?

– По-перше, нас пов'язують дуже давні ділові стосунки. Ми почали разом працювати ще в середині 90-х! Спочатку я був його помічником. Пізніше – став партнером і очолював самостійні напрями бізнесу. З часом, ділові стосунки переросли у справжню чоловічу дружбу. Я знаю, що я можу на нього розраховувати. А він – на мене.

І по-друге, не секрет, що проект з розвитку сонячної енергетики здійснюється мною у партнерстві з Інною Авакової. До речі, запрошую Вас з'їздити на місце, і подивитися, як йде будівництво. Впевнений – Вам сподобається. Адже за планом, це повинна бути одна з найпотужніших в Україні сонячних електростанцій.

– Ви так багато уваги приділили проекту з будівництва сонячних електростанцій на півдні України — що це для Вас? Просто бізнес, або щось більше?

– Зараз для мене це пріоритет і найбільш цікавий напрямок. Можна сказати, що це набагато більше, ніж бізнес. Це і соціальна відповідальність, і інвестування в розвиток країни і нові технології. Так що в наступні рік-два буду зосереджений саме на розвитку альтернативної енергетики.

Крім того, СЕС — один з найперспективніших напрямів для інвестування, дуже динамічно зростаючий сегмент. І по-друге, я впевнений, що майбутнє світу – це альтернативна енергетика. Україна повинна бути в тренді – не відставати від Європи. Нам цілком по силам, тож чому б не користуватися шансом? Ну і по-третє: я намагаюся створити щось вартісне, щось нове? Як би це пафосно не звучало, я інвестую в Україну та її майбутнє. Вважаю, що це правильно.

– Чи бачите Ви себе в політиці в майбутньому? Або все-таки бізнес?

– Якщо чесно, то наступні кілька років я планував зосередитися виключно на бізнесі – є проекти, якими хотіли б зайнятися. Але в житті трапляється різне, тож виключати нічого не можна.

Всі ми в тій чи іншій мірі залучені в політику. Як кажуть, якщо ти не займаєшся політикою, вона займеться тобою.

– Ви багато уваги приділяєте Харківської області. Чому? Чому для Вас так дорога Харківська область?

– А як може бути по-іншому? Я сам з Харкова, живу там. Це моє рідне місто.

Крім того, у мене є задум створити в Харківській області ресурсний центр. Це фонд, який буде надавати малі і середні гранти для реалізації конкретних проектів за кількома напрямками: екологія, альтернативна енергетика, підтримка армії і правоохоронних органів.

Думаю над створенням і венчурного фонду для підтримки молодих стартаперів Харкова. Це буде окремий напрямок роботи.

– Вважаєте, що це буде вигідно і принесе прибуток?

– Не все слід вимірювати категорією грошей і прибутку. І це саме такий випадок. Я бізнесмен, і для мене гроші – лише інструмент для реалізації своєї стратегії.

Що стосується ресурсного центру, то це проект, спрямований на вирішення конкретних проблем. Звичайні благодійні фонди просто роздають гроші. А центр буде виявляти проблеми і з допомогою залучення проектних груп шукати шляхи їх вирішення. Ми будемо давати не рибу, а вудочку. Так, це складніше і довше, але тільки так можна навчити суспільство відповідальності, виховати самостійність і громадянський дух, про яке всі так багато говорять.

Наша загальна проблема в тому, що ми вважаємо, що ми повинні і що наші проблеми хтось вирішить за нас. Хлопці, Радянський Союз закінчився практично 30 років тому – давно пора навчитися жити по-новому і самим нести за себе відповідальність.

– А по венчурному фонду?

– Його потенціал дуже високий. Капіталізація галузі IT і нових технологій, на які і буде орієнтований проект, десятки трильйонів доларів. Українці – талановитий народ, який при підтримці і правильному менеджменті може здивувати світ. Тим більше є маса прикладів, коли наші люди зі своїми унікальними продуктами залучали десятки мільйонів доларів на глобальних ринках.

Зрештою, я хочу довести, що у нас в країні є свої Ілони Маски і Цукерберги. Мене це мотивує.

– І повертаючись до політики. Як резюме розмови, що Ви, як досвідчений політик, можете порадити новообраним депутатам?

– Радити – невдячна справа. Але можна побажати. Я бажаю їм не забувати, що вони прийшли в парламент вирішувати проблеми народу, а не свої особисті. А ще я їм бажаю бути чесними перед собою і пам'ятати, що за всі свої дії та рішення рано чи пізно доведеться тримати відповідь. Ну і мудрості. Адже багато в чому саме від тих рішень, які прийме парламент, буде залежати життя нашої країни.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!