Ігор Кондратюк: "На карантині читав книги, дивився кіно і розпочав гру "Караоке на дивані" в Інстаграмі"
Відомий телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк в ексклюзивному інтерв'ю повідав "Коментарям", як "Караоке на Майдані" перетворилося на "Караоке на дивані", поділився думками щодо майбутнього вітчизняного шоу-бізнесу і розповів про свій дебют у продюсуванні серіалу, який вже незабаром побачать українські глядачі
Ігора Кондратюка можна сміливо називати одним із найбільш упізнаваних персонажів українського телебачення. Вже не одне покоління телеглядачів знають його як ведучого щонедільного шоу "Караоке на Майдані". Уявіть тільки, українці співали пісні у караоке ще 20 років тому, задовго до того, як це стало всесвітнім мейнстрімом! Причому караоке виробництва Кондратюка ще й транслювалося на всю країну.
А ще глядачі зі стажем мають пам'ятати Ігоря Кондратюка як ведучого "Програми передач на завтра", "Інтелект-шоу LG Евріка" і "Зірковий дует", як активного гравця "Що? Де? Коли?" і, звичайно ж, як суддю телешоу "Україна має талант" і "Х-Фактор". Причому у другому він є і найдосвідченішим тренером, який брав участь у 7 із 10 сезонів проекту і тричі приводив підопічних до перемоги.
Окрім того, 58-річний Ігор Кондратюк – кандидат біологічніх наук, палкий футбольний уболівальник і батько трьох дітей. Тому з ним вже точно нам було про що поговорити.
"Майже усім головним каналам країни запропонував придбати "Караоке на Майдані" після СТБ – але марно"
– Ви були суддею в шоу "Україна має таланти", у пісенному шоу X-Фактор. Наскільки важливі такі проекти?
– На мій погляд, УМТ та Х-Фактор для глядачів – це проекти соціального оптимізму: ось, погляньте, наскільки наша країна багата талантами! А для учасників – це можливість стати ближчими до глядачів, продемонструвати свій талант великій телевізійній аудиторії. Нагадаю, перші сезони цих програм на СТБ мали прекрасні рейтинги та частки телеперегляду і відзначені багатьма преміями української телепремії Телетріумф. Бо були яскравими, цікавими, сповненими дивовижних талантів шоу.
З часом, щоправда, глядачі наситились талантами: "Аааа.., гімнастика на канаті? Ми це вже бачили!".
– Хто з Ваших підопічних зміг домогтися успіху після шоу?
– Найбільших успіхів станом на сьогодні, досяг, здається, переможець 6-го сезону Х-фактору Melovin (Костя Бочаров) з Одеси. Щодо переможців УМТ, то Ксенія Симонова, пісочний аніматор з Євпаторії, мала шалений успіх у світі. У 2019-му їй вдалося дійти до півфіналу сезону "America`s Got Talent: The Champion", в якому виступали найяскравіші таланти з усього світу!
– 20 років поспіль, аж до 2019-го, виходила програма "Караоке на Майдані". Ви були її співавтором, продюсером і ведучим. Чому програма припинила своє існування?
– Програма закрилася в січні 2019-го року великим гала-концертом колишніх випускників "Караоке…", рівно через 20 років з моменту виходу, через те, що закінчився контракт з телеканалом СТБ. Володимир Бородянський, який тоді ще керував телеканалом, вважав її застарілим форматом, а мені побажав придумати і зробити – як ведучому або як продюсеру – більш солідну програму. Я, до слова, усім головним каналам країни (окрім Інтера) запропонував придбати "Караоке на Майдані" після СТБ – але марно…
– Які випуски особливо запам'яталися?
– Не повірите, але я багато випусків програми пам’ятаю!
Наприклад, першу виїзну зйомку ми провели в Маріуполі, на Лівому березі, біля кафе покійної мами Андрія Козлова (співавтора "Караоке на Майдані") "Пікаділлі". Був нереальний натовп!
Єдина зйомка не на площі і не на вулиці була в Горлівці – на тенісному стадіоні. Незвично, скажу я вам.
Коли знімали програму в Каневі, здається, півміста було на найбільшій площі Канева (тобто – більше 12 тисяч чоловік!).
А ще ми знімали програми на острові Реюньон в Індійському океані, в Барселоні, в Льорет-дель-Мері та навіть на Бульварі Зірок в Лос-Анджелесі. Щоправда, то була не самостійна програма, а епізод в шоу "Американський шанс".
чому в Україні так мало інтелектуальних телешоу.