Головна Новини HI-tech технології Розроблено 3D-датчики, що працюють від енергії снігу
commentss НОВИНИ Всі новини

Розроблено 3D-датчики, що працюють від енергії снігу

Канадські інженери розробили нові 3D-датчики, що працюють від енергії снігу

22 липня 2019, 15:15 comments1146
Поділіться публікацією:








Розроблено 3D-датчики, що працюють від енергії снігу

Раві Сельваганапаті, професор кафедри машинобудування і досліджень Канади з біомікрофлюїдики, разом з Ахмедом Абдельсаламом, приїжджим дослідником, та Ісламом Хасаном, кандидатом наук з машинобудування, використовував суворий зимовий клімат Канади як енергію для свого унікального пристрою. Вони також об'єдналися з дослідниками з Університету Каліфорнії, Лос-Анджелеса (UCLA), Університету Коннектикуту та Технологічного інституту Стівенса.

Абдельсалам і Хасан вирішили спробувати використати енергію снігу.

"Ми робили попередню роботу над трибоелектричними наногенераторами, але не ставили за мету видобувати енергію з снігу", — говорить Селваганапаті. "Це був цікавий побічний проект, який привів до цієї ідеї".

Трибоелектричні наногенератори — це "енергозбиральні машини", які можуть брати енергію з навколишнього середовища в різних формах (переважно механічних) і перетворювати її в електричну енергію.

"Ми робимо 3D-друк цих генераторів, щоб адаптувати його до різних матеріалів, таких як одяг, взуття та інші речі", — говорить Селваганапаті.


"Це, мабуть, найхолодніший пристрій, надрукований на 3D-принтері, з яким ми працювали", — говорить Селваганапаті. "Це цікава програма, особливо коли ми працювали з нею в грудні, коли був сніг".

Створення пристрою стало можливим завдяки нанесенню послідовних тонких плівок, які діяли як електрод. Структура виявилася прозорою, механічно міцною, безметалевою і гнучкою — настільки, що пристрій можна розтягнути до 125 відсотків від початкової довжини.

Прилад випробовувався в трьох різних режимах роботи — постукування, ковзання і снігопади.

Під час режиму відключення прилад короткочасно і неодноразово приводився до контакту з поверхнею снігу. Під час режиму ковзання пристрій прикріплювався до гумового велосипедного колеса, який їздив по засніженій поверхні. У заключному тесті — режимі снігопаду — пристрій можна було використовувати для виявлення кутів падіння снігу.

Команда стверджує, що пристрій можна використовувати як "самостійну, чутливу метеорологічну станцію для вимірювання критичних параметрів погоди", припускаючи, що при подальшій роботі вона має потенціал для прямого друку на сонячних панелях.

Як писало видання "Коментарі", в НАСА розповіли про свої найближчі плани по колонізації Місяця.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!