Головна Новини HI-tech технології Вчені розробили "штучне горло" для німих
commentss НОВИНИ Всі новини

Вчені розробили "штучне горло" для німих

Нова розробка допоможе не здатним говорити людям спілкуватися з оточуючими на рівних

26 липня 2019, 18:03 comments2268
Поділіться публікацією:
Вчені розробили "штучне горло" для німих

Більшість людей сприймають мовлення як належне, але насправді це складний процес, який включає як рухи рота, так і вібрації складених тканин, що називаються голосовими зв'язками, всередині горла. Якщо голосові зв’язки отримують травми або інші ураження, людина може втратити здатність говорити. Дослідники, як повідомляє в ACS Nano, розробили штучне горло, яке, прикріпившись до шиї, як тимчасова татуювання, може перетворити рухи горлом у звуки.

yo_fAQ7tfdlDTRYraNGDiuvZj.jpg

Штучного графенове горло, скорочено "WAGT", може перетворювати рухи горла людини на різні звуки, даючи змогу власнику говорити.

Вчені розробили детектори, які вимірюють рухи на шкірі людини, такі як пульс або серцебиття. Однак такі пристрої зазвичай не можуть перетворювати ці рухи в звуки. Нещодавно професор Він Тянь та його колеги розробили прототип штучного горла з обома можливостями, але, оскільки пристрій потрібно обклеїти шкірою, його не було досить зручно носити протягом тривалого часу. Тож дослідники хотіли розробити більш тонке, схоже на шкіру штучне горло, яке б прилягало до шиї, як тимчасове татуювання.

Щоб зробити своє штучне горло, дослідники за допомогою лазера виписали графен на тонкому аркуші полівінілової спиртової плівки, створивши гнучкий пристрій розміром 0,6 на 1,2 дюйма.

Дослідники використовували воду, щоб прикріпити плівку до шкіри через горло добровольця та з'єднали її електродами з невеликою пов'язкою, яка містила друковану плату, мікрокомп'ютер, підсилювач потужності та декодер. Коли доброволець безшумно імітував мовленнєві рухи мови, інструмент перетворював ці рухи на звуки, такі як слова "Ok" і "Ні". Дослідники кажуть, що в майбутньому люди, котрі не вміють говорити можуть бути навчені генерувати сигнали за допомогою їхні штучного горла, перетворюючи рухи на звуки.

Як повідомляло видання "Коментарі", було випущено спеціальний пристрій, який автоматично здатенввести антидот.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!