Створено "розумні" контактні лінзи
Каліфорнійські вчені розробили лінзи з функцією зум
Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго спільно з колегами з Харбінcького політехнічного університету винайшли м'які контактні лінзи з функцією зуму.
Керувати ними можна за допомогою команди – треба лише моргнути два рази для збільшення "картинки", розповіли розробники. Шеньцян Кай, головний дослідник, розповів, що око має електроокулографічний потенціал (ЕОГ), навіть якщо ви спите.
Отже, вчені виміряли електричний імпульс і знайшли спосіб використовувати його для зміни фокусної відстані лінзи. У дослідженні стверджується, що через м'якість матеріалів, які використовуються в лінзі, відносні зміни фокусної відстані можуть становити до 32 відсотків. Фокусна відстань змінюється деформуванням лінзи. В експерименті група використовувала діелектричний еластомер для досягнення необхідної деформації.
Вчені впевнені, що в майбутньому ця лінза може бути використана для візуальних протезів, регульованих окулярів та віддаленої роботи.
Втім, поки що йдеться лише про експерементальний зразок, який поки працює тільки на спеціальній установці в лабораторії. А людям, які беруть участь в експерименті, почепили купу датчиків навколо очей. Але, без сумніву, це перший крок до пристрою, здатного істотно підвищити можливості людського організму і його органів зору.
Як повідомляє видання "Коментарі", вчені винайшли "штучне горло" для німих.