В армії США з'являться роботизовані солдати
Військові експерти вважають, що роботизовані солдати з'являться в армії США найближчі 30 років
Військовий експерт Петер Емануель Міністерства оборони США передбачає, що до 2050 року може з'явитися цілий ряд технологій, які дозволять перетворити звичайного солдата в суперсолдата з кібернетичним посиленням. Нещодавнє дослідження Міністерства оборони передбачило, що покращений зір, покращений слух, контроль над м'язами і телепатія, стануть можливими протягом 30 років, враховуючи поточні темпи технологічного розвитку.
У звіті "Солдат-кіборг 2050: злиття людини і машини та наслідки для майбутнього Міністерства оборони" представлений прогноз про те, що міністерство оборони планує для солдатів в найближчі 30 років. В блозі Божевільного вченого армії США висвітлюється резюме. У звіті виділені чотири конкретні технології.
Перша з них - "Поліпшення зору, візуалізації, зору та ситуаційної обізнаності". В даний момент солдати США використовують громіздкі окуляри нічного бачення, щоб бачити в темряві. Однією з можливостей виправити цю ситуацію є розробка контактних лінз з такими ж можливостями. Ймовірно, вони навіть будуть з цифровим зумом, який використовує доповнену реальність для проектування критичних даних (ворожі і дружні позиції, маршрути і т. д.) в полі зору користувача.
Друга - "Відновлення та програмований м'язовий контроль з допомогою оптогенетического тіла". Відновлювальний костюм може омолодити втомлені м'язи, швидше освіжаючи фізично втомлених солдатів.
Третя - "Поліпшення слуху для спілкування і захисту". Слух має вирішальне значення на полі битви, і в даний час солдати носять шумозахисні навушники для захисту від шуму. Тим не менш, захист вух відносно громіздкий, і необхідна розробка дуже компактної гарнітури набагато меншого розміру.
Четверта - "Пряме нейронне посилення людського мозку для двосторонньої передачі даних". Телепатія між людьми-солдатами була б революційною розробкою, дозволяючи солдатам миттєво обмінюватися інформацією на полі бою без використання комунікаційних пристроїв.
Технологічна здійсненність може бути не єдиною проблемою, яка визначає, коли і як солдати отримують таке спорядження. Супер зір, супер м'язи, супер слух і телепатія можуть мати глибокі наслідки для суспільства в цілому, і для військових зокрема. Чи готове до них людство - залишається під питанням.
Як повідомляло видання "Коментарі", ВМС США розробили лазер для зарядки дронів в повітрі.