Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Китай розробляє космічний корабель нового покоління для польотів людини в космос. Він буде призначатися для польотів на Місяць, але зможе відвідати і більш віддалені об'єкти.
Китай став третьою країною, яка самостійно запустила космонавтів у 2003 році, коли Ян Лівей облетів Землю на космічному кораблі "Шеньчжоу-5". І хоча країна планує незабаром почати будівництво модульної космічної станції, Китай, мабуть, вже дивиться за межі можливих місій на Місяць.
Недавній промо-ролик від Китайської академії космічних технологій (CAST), державного виробника космічних апаратів та супутників, продемонстрував пілотоване судно нового покоління, здатне до польоту в далекому космосі.
Двухмодульной космічний корабель складається з модуля екіпажу та службового модуля, який буде забезпечувати рух, потужність і життєзабезпечення секції екіпажу. Космічний корабель має довжину до 9 метрів і максимальну масу при зльоті близько 22 тонн. Модуль екіпажу буде частково використовуватися повторно, в той час як космічний корабель в цілому має модульну конструкцію, яка дозволяє конструювати його для задоволення різних вимог польоту. Новий космічний корабель зможе перевозити від чотирьох до п'яти космонавтів.
В даний час Китай використовує 8,6-тонний космічний корабель "Шеньчжоу", який може доставити трьох астронавтів на низьку навколоземну орбіту (LEO). Тим не менш, "Шеньчжоу" не призначений для жорсткої радіаційної обстановки в глибокому космосі, і при цьому він не може пережити високошвидкісне повернення в атмосферу Землі, яке повинні витримати такі місії.
Китайські чиновники заявили, що країна сподівається виконати польоти з екіпажем на Місяць у 2030-х роках. Хоча такий проект не був затверджений, в даний час ведеться рання розробка надважкої ракети-носія Long Long 9, аналогічної за своїми можливостями ракеті NASA Saturn V.
Як повідомляло видання "Коментарі", Японія успішно запустила в космос вантажний безпілотник.
Новини партнерів
Новини