Японський дослідницький зонд вирушив до астероїда Рюгу
Розпочався новий етап японської місії з вивчення інопланетних тіл
Японська космічна станція Hayabusa2 випустила у четвер робота-дослідника, який попрямував до поверхні астероїда Рюгу. Це буде останнє завдання перед поверненням апарату на Землю, повідомляє японське космічне агентство.
Minerva-II2, невеликий марсохід, прикріплений до Hayabusa2, почав спуск до поверхні астероїда Рюгу близько години ночі за японським часом. Його основним завданням буде дослідження гравітації астероїда.
Японське агентство аерокосмічних досліджень повідомило, що останнім завданням зонда перед тим, як він покине астероїд в листопаді або грудні, стане спостереження за спуском станції на поверхню.
Місія Hayabusa2, якій було доручено зібрати інформацію про сонячну систему і походження життя, повинна повернутися на Землю приблизно в кінці 2020 року.
Ровер, який був відокремлений від космічного зонда на відстані одного кілометра над поверхнею астероїда, буде обертатися навколо екватора Рюгу приблизно вісім разів протягом п'яти днів, перш ніж приземлитися на поверхню.
Hayabusa2 буде перебувати приблизно на 8-10 км над астероїдом, щоб робити знімки за допомогою камер.
Ровер стане останнім з трьох дослідників, якими є роботи Minerva-II, встановлених на Hayabusa2. Перші два ровера успішно приземлилися на астероїд у вересні минулого року і зробили знімки його кам'янистої поверхні.
Як повідомляло видання "Коментарі", Японія успішно запустила в космос вантажний безпілотник.