Головна Новини HI-tech космос Світова космічна спільнота підтримала Космічну місію "Промінь мрій"
commentss НОВИНИ Всі новини

Світова космічна спільнота підтримала Космічну місію "Промінь мрій"

Промінь мрій, створений зі ста тисяч малюнків дитячих мрій, зібраних по всій Україні, увійшов у світову історію космосу

25 жовтня 2019, 17:16 comments1888
Поділіться публікацією:
Світова космічна спільнота підтримала Космічну місію "Промінь мрій"

Наприкінці вересня з планети Земля було відправлено в космос дев’яте в історії послання.  Подія відбулася в Центрі космічних досліджень та зв’язку на Львівщині. Послання з України, яке отримало назву Космічна місія Промінь мрій, стало найпотужнішим в історії планети! Місія Промінь мрій була реалізована Національним центром управління та випробувань космічних засобів разом з командою благодійного проєкту Здійсни мрію, 1+1 media.

Проведення Космічної місії підтримав всесвітньо відомий астроном Мікаель Жійон. Саме він у 2017 році  відкрив планетну систему TRAPPIST-1 і ввійшов до списку “Топ-100 найвпливовіших людей світу” за версією Times:

sUAI9QC4Ws74_cZMVfo_8_nRI.jpg

"На TRAPPIST-1 може існувати життя. Тож це дуже гарна планетна система, щоб туди надсилати повідомлення. Я не можу гарантувати, що звідти хтось відповість, але хто знає? Надіслати повідомлення TRAPPIST-1 — це акт надії, що у Всесвіті існують інші істоти, з якими ми могли б спілкуватися і нарешті полишити нашу "космічну самотність".

Вчений також висловив свою цілковиту підтримку проєкту Здійсни мрію: "Проєкт зосереджується на дітях, які часто залишаються осторонь суспільства, дітей з важкими хворобами. Ми повинні показати їм, що всі люди на цій планеті мають значення і можуть досягти великих вершин, що їх хвороба не визначальний критерій, і що Всесвіт відкритий для всіх".

Промінь мрій також обговорили на міжнародній астрономічній конференції "Співробітництво з ЄС та радіоастрономічні горизонти" вчені з Нідерландів, Латвії та Італії. Італійський вчений Франциско Коломер так прокоментував Космічну місію:  "Людство існує вже понад 2 мільйони років, а то і більше. Можливо інші цивілізації просто не готові нас слухати. Реальна проблема – це правильний контакт. Я думаю, що Космічна місія Промінь мрій є надзвичайно важливою для людства".  

Знаково, що історичний сигнал дитячих надій у Всесвіт відправився саме з України. Загалом, послання, які відправлялися в космос до цього, були матеріальні, а їхня мета – знайти та налагодити зв'язок з іншопланетними цивілізаціями.

e2sQoshniyN7AV40-vA3sqTne.jpg

Прокоментувала наймасштабнішу спробу контакту з позаземними цивілізаціями і Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, всесвітньо відома астронавтка NASA: "Людство все більше цікавить питання — чи є у Всесвіті розвинені позаземні цивілізації. Тож запуск в космос Променю мрій -  це потужний спосіб налагодити з ними  контакт. І можливо, саме на цей сигнал ми отримаємо відповідь.

Космічна місія Промінь мрій полягала у запуску в космос понад 100 тисяч дитячих малюнків мрій зібраних з усієї України в рамках арт-марафону #моядитячамрія. Півроку тривало відпрацювання нових технологій науковцями Центру, потім всі малюнки були оцифровані та закодовані спеціально створеним алгоритмом для перетворення картинок в код з простих чисел. Сигнал з малюнками був відправлений радіосигналом на відстань 41 світловий рік зі швидкістю 300 000 км/с. У Космос летять малюнки з мріями про мир, знайти свою сім'ю, повернутися додому, бути здоровими, зіграти у футбол з марсіанами, покатати маму в космос, стати котом, перемогти на Євробаченні, відростити хвіст русалки, смачно поїсти, винайти нові джерела енергії, навчитися літати, щоб всі тварини не вмирали, зупиняти час, відкрити портал щастя, побувати в чарівному лісі і ще безліч неймовірних ідей і надій.

Спеціально заради місії було відібрано 19 планет, найбільш придатних для життя, з 4044 екзопланет каталогу NASA. Для цього спеціалісти опрацювали результати досліджень обсерваторії Аресібо, університету в Пуерто-Ріко і розрахували, які планети і зірки буде видно з Центру на Львівщині. І зрештою команда обрала  планетну систему TRAPPIST-1, яка знаходиться у сузір'ї Водолія. 

brhFWIKy_Wy-yJSWlLJaRkMeU.jpg

Повідомлення до TRAPPIST-1 буде летіти 41 світловий рік. Але науковці висловлюють припущення, що розвинені позаземні цивілізації можуть перехопити сигнал набагато раніше.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!