Китайська академія наук розробила "розумну" систему спостереження за океаном
"Розумна" система буде працювати за допомогою датчиків, які кріпитимуться на поплавках
За даними Китайської академії наук (CAS), у водах біля Чжоушаня, прибережного міста в провінції Чжецзян на сході Китаю, почала працювати "розумна" висувна система спостереження за допомогою поплавка.
Система з поплавком, незалежно розроблена Інститутом океанології CAS, використовує технології інтелектуального управління і конструкції, що збираються, для постійного спостереження за характеристиками океану, такими як температура води, глибина, каламутність і рівень pH в режимі реального часу.
Датчики, прикріплені до поплавкового обладнання, можуть отримувати дані в реальному часі для оцінки стану океану.
Дослідники також домоглися успіхів у використанні режиму з декількома джерелами харчування, що включають сонячну і хвильову енергії, а також спостереження за багатошаровим вітровим потоком.
В Жовтому морі і Східно-Китайському морі було встановлено 21 систему спостереження з застосуванням поплавків.
Це не перша розробка Китаю, спрямована на освоєння морських глибин. Китайські дослідники з Північно-західного політехнічного університету розробили біоміметичного робота у формі ската, який може рухати плавниками і плавати під водою. Його планується використовувати для вивчення водних глибин, а також для порятунку потопаючих.
Як повідомляло видання "Коментарі", Китай побудував в Конго найбільшу електростанцію.