Штучний інтелект зможе читати книги голосами авторів

Китайська пошукова система Sogou анонсувала реалістичні аватари відомих китайських письменників

Китайська пошукова система Sogou створює двійників штучного інтелекту, щоб читати популярні романи голосами авторів.

Компанія анонсувала "реалістичні аватари китайських авторів Юе Гуана і Бу Синь Тянь Шаню Дяо Сіань Біна, створені на основі відеозаписів, на конференції China Online Literature +.

У минулому році Sogou запустив дві програми читання новин AI, які все ще використовуються урядовим агентством новин Сіньхуа. Тепер це простий процес використання технології перетворення тексту в мову для швидкого створення аудіоверсії книги з використанням оцифрованих синтетичних голосів.

Але більшість людей воліють читати аудіокниги, які "професійно розповідають" автори, актори чи відомі громадські діячі. І тепер, досягнення в області машинного навчання та технологій перетворення мови в текст означають, що оцифровані голоси стають більш реалістичними.

Наприклад, компанія Lyrebird дозволяє клієнтам створювати власні "вокальні аватари" всього за одну хвилину запису їх голосів. На своєму веб-сайті вона демонструє свої послуги за допомогою двох аудіозаписів колишнього президента США Барака Обами і нинішнього президента США Дональда Трампа, створених з використанням машинного навчання.

Між тим, лондонський технологічний стартап DeepZen заявляє, що його синтетична мовленнєва технологія може створити кілька версій аудіокниги протягом декількох годин, скоротивши час і витрати приблизно на 90%.

Як повідомляло видання "Коментарі", китайська академія наук розробила "розумну" систему спостереження за океаном.