Вчені відновили запах парфумів найбільш сексуальної цариці Стародавнього Єгипту

Археологи розкопали останки парфумерної фабрики Клеопатри

Археологи Гавайського університету, які займалися розкопками єгипетського міста Тмуіс, виявили, що тут існувала стародавня парфумерна фабрика і виробляли два найвідоміших аромати: мендезіанскій і метопіанскій.

Разом з командою парфумерів їм вдалося відтворити засіб, яким могла б користуватися цариця Клеопатра.

Так, стародавні духи мали в своєму складі мірру - природну смолу, яку видобувають з терну. Також вчені додали кардамон, оливкова олія і корицю, згідно стародавнім рецептом. Як відзначають вчені, духи, якими імовірно користувалася цариця, вийшли сильними, приємними і кілька мускусними.

Про приголомшливу царицю Клеопатру як і раніше складають чимало легенд. Одна з них свідчить, що на першу зустріч з Марком Антонієм єгипетська цариця припливла на кораблі під червоними вітрилами, з якого доносилися сильні аромати. Це перше, що змусило полководця втратити дар мови.

Нагадаємо, видання "Коментарі" повідомляло про зовсім недавнью розкопку стародавнього палацу прямо в центрі Києва. Унікальний археологічний об'єкт біля древньої Софії вчені розкопали в кінці червня. Тоді вони припустили, що наткнулися на залишки Софійських воріт з надбрамної церквою. Але за місяць детальних досліджень виявилося, що дослідники знайшли щось більше.

"Судячи зі знайдених на плінфі клеймах у вигляді геометричних фігур і п'ятикутної зірки, можна впевнено сказати, що спорудження побудувала артіль чернігівських зодчих", - розповів один з учасників археологічного процесу.