logo_ukra

Coinspot 22.09.2020

BTC/USD

10416.43

ETH/USD

337.68

LTC/USD

43.20

НБУ 22.09.2020

USD/UAH

28.35

EUR/UAH

33.35

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини IT технології У Саудівській Аравії представили проект електростанції, яка виробляє прісну воду
commentss НОВИНИ Всі новини

У Саудівській Аравії представили проект електростанції, яка виробляє прісну воду

Нова електростанція в Саудівській Аравії виробляє електроенергію і прісну воду

9 вересня 2019, 15:09 comments980
У Саудівській Аравії представили проект електростанції, яка виробляє прісну воду

Команда дослідників з Саудівської Аравії розробила прототип сонячної електростанції, яка не споживає воду, а виробляє її разом з енергією.

Електроенергія і вода однаково потрібні світу, але виробництво одного скорочує запаси іншого. У Сполучених Штатах, наприклад, система водопостачання витрачає 6% вироблюваної в країні електроенергії на очищення і розподіл водних ресурсів.

З іншого боку, для роботи термоелектричних електростанцій потрібно до 640 млрд літрів прісної води в день, які надходять з річок, озер, водосховищ і водоносних пластів. До 23 млрд літрів такої води споживається в процесі, тобто не повертається в навколишнє середовище.

Сонячні панелі вимагають приблизно в 300 разів менше води, ніж термоелектричні станції, зате і виробляють не так багато електрики.

HePxuPuvID3vDIk-r1fU0FrdP.jpeg

Пристрій, запропонований вченими з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли поки існує тільки у вигляді прототипу. За задумом творців, воно опресняет воду і буде особливо корисно там, де її запаси обмежені. Електростанція складається з опріснювача, встановленого позаду сонячного елемента.

Коли сонце світить, елемент виробляє електрику і виділяє тепло — як зазвичай. Але замість того, щоб відправляти тепло назад в атмосферу, він направляє його в дистилятор, який використовує його для запуску процесу опріснення.

Для перевірки якості води дослідники заповнили опріснювач солоною водою з важкими металами на зразок свинцю, міді і магнію. Пристрій перетворив воду в пар, який проник крізь пластикову мембрану, і відфільтрував сіль і забруднюючі речовини На виході вийшла питна вода, відповідна стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Прототип шириною в один метр виробляє близько 1,7 літрів чистої води на годину. В ідеалі, його слід розмістити в посушливому регіоні поруч з джерелом води. При цьому його ККД як сонячного елемента залишалося в межах 11%, як у комерційних аналогів.

Крім цього, пристрій допоможе енергетичним компаніям знизити витрати на будівництво і експлуатацію електростанцій шляхом вироблення чистої питної води. Але перш, ніж це стане реальністю, вченим доведеться створити промислову версію електростанції.

Як повідомляло видання "Коментарі", стало відомо скільки українцем використовують сонячні панелі.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!