Вчені навчили дрони розпізнавати вцілілих і загиблих
Нову розробку іракських і австралійських учених можна використовувати при пошуку вцілілих під час стихійних лих або бойових дій
Автономні безпілотні камери були випробувані протягом декількох років для виявлення ознак життя в зонах лиха. Тепер, під час першого в світі дослідження, учені з Іраку і Австралії зробили ще один крок вперед.
Використовуючи нову техніку для дистанційного спостереження за показниками життєдіяльності, інженери з Університету Південної Австралії та Середнього технічного університету в Багдаді розробили систему комп'ютерного зору, яка може відрізнити вцілілих від тіл померлих на відстані 4-8 метрів.
Поки видно верхня частина тіла людини, камери можуть вловлювати крихітні руху в грудній порожнині, які вказують на частоту серцебиття і дихання. На відміну від попередніх досліджень, система не залежить від зміни кольору шкіри або температури тіла.
Дослідники кажуть, що ця розробка є більш точним засобом виявлення ознак життя.
Професор UniSA Яван Чал і доктор Алі аль-Наджі, лідери дослідження, отримали світове визнання в 2017 році, коли вперше показали, що камера на дроні може вимірювати частоту серцевих скорочень і дихання.
У той час їх методика базувалася на виявленні змін відтінку шкіри людини, і камера повинна була знаходитися в радіусі трьох метрів від людини. Техніка також була обмежена однією позою, коли суб'єкт стояв перед дроном, а не лежав на животі, як це могло б бути в зоні лиха.
Інші методи, що використовують тепловізійні камери, можуть виявляти ознаки життя тільки там, де існує контраст між температурою тіла і фоном, що ускладнює пошукові операції в теплому середовищі. Теплові камери також ненадійні, коли люди носять утеплений одяг.
Як повідомляло видання "Коментарі", американські вчені навчили дрони самостійно знімати кіно.