Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Дослідники з Університету Сассекса знайшли спосіб створювати передові голограми, які можна не тільки бачити, але й чути і навіть відчувати. Вони здійснили це, використавши деякі старовинні технології.
Дослідники опублікували статтю про свій пристрій, який вони називають Мультимодальним дисплеєм акустичної пастки (MATD), в журналі Nature. Пристрій працює з використанням ультразвукових хвиль для захоплення і переміщення в повітрі полістерольної кульки шириною два міліметри. Кулька відстежує форму об'єкта в трьох вимірах, в той час як світлодіоди світять на нього червоним, зеленим і синім світлом. Оскільки кулька рухається швидко, людське око бачить тільки завершену форму — непереборну ілюзію. Вона схожа на ту, яка створюється при швидкій зміні нерухомих кадрів, які нагадують рухоме зображення. Використання ультразвукових хвиль дозволяє пристрою виробляти як звуковий шум, так і фізичні відчуття.
"Навіть якщо нам не чути, ультразвук залишається механічною хвилею, і він переносить енергію по повітрю. Наш прототип спрямовує і фокусує цю енергію, яка потім може стимулювати ваші вуха до звуку або стимулювати вашу шкіру відчувати вміст", — повідомив у прес-релізі дослідник Дієго Мартінес Пласенсіа.
Дослідники припускають, що майбутні версії будуть використовувати декілька кульок для створення ще більш детальних голограм. І, можливо, навіть більш захоплюючим, ніж сам прототип, є той факт, що, на відміну від багатьох передових технологій, у цієї, можливо, не буде особливих труднощів з переходом на споживчий продукт.
Як повідомляло видання "Коментарі", розроблена система ідентифікації дронів з допомогою смартфона.
Новини партнерів
Новини