Вчені США і Китаю розробили "бездротову шкіру"

"Бездротова шкіра" здатна відчувати дотики на відстані

Америкаснкие і китайські інженери розробили "бездротову шкіру", яка здатна відчувати дотики на відстані.

Інтерфейс даної розробки являє собою легкий і гнучкий багатошаровий "пластир". Його можна тимчасово наклеїти на шкіру. Розробники запевняють, що він здатний приймати форму тіла і не мнеться при цьому. Щоб ця "шкіра" була здатна передавати тактильні відчуття, в неї вбудовані невеликі вібраційні двигуни. Їх конструкція досить проста: вони складаються з мідної спіралі та постійного магніту. Коли на спіраль подається струм, магніт вібрує з частотою цього струму. Таким чином і створюється відчуття дотику.

Головна особливість нового "тактильного передавача" - він не потребує дротового підключення і вбудованого акумулятора. Енергію для роботи пристрій отримує "з повітря" від зовнішнього джерела за допомогою основної та проміжної спіралей індуктивності. Ця технологія нагадує бездротову зарядку смартфонів. Вона дозволяє передавати енергію на відстані близько метра, а акумулятор з передавальною спіраллю можна взяти з собою.

Хоча пристрій ще потребує доопрацювання, інженери налаштовані оптимістично. Вони впевнені, що у майбутньому цю технологію можна буде актично використовувати при комунікаціях, а також в індустрії розваг і медицині.

Як повідомляло видання "Коментарі", британські вчені розробили голограму, яку можна відчути.