ФБР вважає російські мобільні додатки загрозою для США

ФБР готове розпочати розслідування проти російського мобільного додатку FaceApp

Федеральне бюро розслідувань класифікувало додаток FaceApp, як загрозу для національної безпеки через його зв'язки з Росією. При цьому ФБР підкреслює, що воно прийме заходи, якщо оцінить, що додаток для редагування обличчя причетний до втручання у вибори в країні.

У листі до лідера сенатської меншості Чарльза Шумера (DN.Y.) Джилл Тайсон, помічник директора Управління ФБР у справах Конгресу повідомила, що компанія, яка розробляє FaceApp, базується в Санкт-Петербурзі. Це привернуло увагу контррозвідувальних служб в США. Класифікуючи FaceApp як загрозу, Тайсон вказала на здатність Федеральної служби безпеки Росії "віддалено отримати доступ до всіх комунікацій і серверів в російських мережах, не звертаючись до [провайдерам інтернет-послуг]".

Тайсон написала, що FaceApp завантажує фотографії користувачів на хмарні сервери в Сполучених Штатах, Сінгапурі, Австралії та Новій Зеландії і що організація раніше заявляла, що видаляє фотографії зі своїх серверів протягом 48 годин після їх завантаження.

Через побоювання, пов'язані зі спробами Росії втручатися у вибори в США в 2016 році, Тайсон підкреслила, що, якщо виявиться, що FaceApp яким-небудь чином втручається у майбутні вибори в США, агентство вжиє належних заходів.

Під час свого виступу в Сенаті в понеділок Шумер наполегливо закликав американців видаляти такі додатки, як FaceApp, і підкреслив, що Росія може бути не єдиною країною, яка становить загрозу для національної безпеки через інтернет-додатки.

У свою чергу, генеральний директор FaceApp Ярослав Гончаров раніше сказав The Guardian, що дані користувачів ніколи не передавалися в Росію, а замість цього зберігалися на керованих США хмарних серверах Amazon і Google.

Як повідомляло видання "Коментарі", Росія роками намагалася заважати роботі ФБР.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися