Coinspot 23.02.2020

BTC/USD

9 795,04

ETH/USD

249,41

LTC/USD

70,61

НБУ 23.02.2020

USD/UAH

24,47

EUR/UAH

26,52

RUB/UAH

0,39

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини IT технології У США створили магнітні транзистори, які працюють без електрики
НОВИНИ Всі новини

У США створили магнітні транзистори, які працюють без електрики

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили унікальні магнітні транзистори, які працюють без електрики

5 грудня 2019, 15:14 1357
Автор:

• Зинченко Павел

У США створили магнітні транзистори, які працюють без електрики

Сучасні комп'ютери, незважаючи на постійне вдосконалення технологічних процесів, потребують багато електроенергії. Одним з побічних ефектів такої схеми є нагрів, який вимагає додаткових систем охолодження. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили принципово новий тип транзистора, який може працювати без електричного струму.

На відміну від традиційних транзисторів, магнітні можуть змінювати властивості, не споживаючи електроенергію та практично не виділяючи тепло. Принцип їх роботи заснований на спіновій хвилі. Це властивість електрона в магнітних матеріалах, яку не можна було контролювати раніше. Дослідники запропонували вручну модулювати такі хвилі, змінюючи намагніченість транзистора і передаючи з їх допомогою аналоги бітів даних.

oZAiHaYyw7qN5PDfjgmhWHMok.jpg

Для цього була створена плівкова структура кобальту і нікелю, при проходженні якої змінювалася фаза хвилі і зменшувалася амплітуда. Більше того, для перемикання стану магнітного матеріалу не була потрібна електрична енергія. Це забезпечило точне управління двома змінними станами спінової хвилі, що відповідає одиниці або нулю у класичних розрахунках.

На думку дослідників, магнітні транзистори можуть стати основою передових обчислювальних технологій, рівних по обчислювальній потужності квантовим комп'ютерам, але без необхідності установки потужних систем охолодження.

Як повідомляло видання "Коментарі", команда японських інженерів представила відчутний інтерактивний екран, який створили з повітряної кулі.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...