У майбутньому будь-яка поверхня може стати сенсорною

Компанія UltraSense Systems розробила технологію, яка зробить сенсорною будь-яку поверхню

Новий тип ультразвукової технології обіцяє зробити сенсорну поверхню практично з будь-якого поширеного матеріалу - металу, скла, дерева, пластика. Це може відкрити ряд нових способів взаємодії з гаджетами.

UltraSense Systems, компанія, що спеціалізується на технологіях, повідомляє, що її ультразвукова система на кристалі (розміром з наконечник пера) є економічно ефективною, готова до впровадження у споживчі пристрої в 2020 році і потенційно здатна створити "зміну парадигми" для сенсорних інтерфейсів.

З практичної точки зору уявіть телефони без фізичних кнопок, а сенсорні панелі - вбудовані в корпус, або стіл з "гарячими точками", які можна натискати, щоб включити світло або змінити кут робочого простору. За даними UltraSense Systems, ці ультразвукові мікросхеми, в основному використовують крихітні звукові хвилі для виявлення присутності натискання пальцем, можуть працювати через матеріал будь-якої товщини і не псуються від вологи, бруду, масел або лосьйонів. Датчик може бути вбудований під скло, кераміку, дерево, шкіру і багато інших матеріали.

Сенсорні інтерфейси можуть бути легко додані до "розумних" годинників і обладнання AR / VR, повідомляє виробник. Вони також можуть бути використані для забезпечення доступу водія до автомобіля одним дотиком. Сенсорні кнопки також можуть бути вбудовані в рульові колеса всередині транспортних засобів.

UltraSense Systems тільки що оголосила про себе світові, і тому зараз рано прогнозувати, як саме такого роду технології будуть впливати на пристрої, які використовуються щодня.

Як повідомляло видання "Коментарі", австралійці створили гідрогель для мускулатури роботів.