Винайдені штучним інтелектом ліки випробують на людях
Штучному інтелекту знадобилося 12 місяців для створення нових ліків
Молекула лікарського засобу, яку винайшов штучний інтелект, буде використовуватися у випробуваннях на людях. Він був створений британським стартапом Exscientia і японською фармацевтичною фірмою Dainippon Sumitomo Pharma.
Препарат буде використовуватися для лікування пацієнтів з обсесивно-компульсивним розладом (ДКР). Як правило, розробка ліків займає близько п'яти років, але штучний інтелект створював препарат всього 12 місяців. Генеральний директор Exscienta професор Ендрю Хопкінс назвав це "ключовим етапом у відкритті нових ліків". Він розповів BBC: "Ми бачили ШІ для діагностики пацієнтів і для аналізу даних пацієнтів і сканування, але це пряме використання ШІ для створення нових ліків".
Молекула, відома як DSP-1181, була створена з використанням алгоритмів, які просівали потенційні з'єднання, порівнюючи їх з величезною базою даних параметрів. Препарат увійде в першу фазу випробувань в Японії, після чого в разі успіху підуть більш глобальні випробування. Фірма вже працює над потенційними лікарськими засобами для лікування раку і серцево-судинних захворювань і сподівається підготувати ще одну молекулу для клінічних випробувань до кінця року.
Як повідомляло видання "Коментарі", штучний інтелект зробив кліп для лідера Rammstein.