Google Translate почне підтримувати п'ять нових мов
Штучний інтелект зумів освоїти п'ять нових мов за допомогою машинного навчання
Google Translate додає підтримку п'яти нових мов, в результаті чого їх загальна кількість досягла 108. За словами представників компанії, цей крок є першим додаванням нових мов в продукт Google для штучного інтелекту за останні чотири роки. Серед нових доданих мов - кіньяруанда, одія, татарська, туркменська і уйгурська. Google повідомив, що населення всіх п'яти народів разом узятих становить близько 75 мільйонів осіб по всьому світу.
Частиною проблеми з підтримкою цих мов в минулому були труднощі із знаходженням достатньої кількості онлайн-тексту, з допомогою якого можна було б навчати моделі машинного навчання. Інша проблема полягає в пошуку достатньої кількості людей, які можуть допомогти Google удосконалити моделі, щоб вони були на рівні більш широко поширених мов. Але компанія повідомила, що в останні кілька років спостерігається прогрес в обох напрямках.
За повідомленнями Google, це оновлення почне поширюватися серед 1 відсотка користувачів Google Translate, починаючи з сьогоднішнього дня, і в найближчі дні кількість користувачів Translate буде постійно зростати на Android і iOS. Translate буде підтримувати як переклад тексту, так і переклад веб-сайтів для п'яти нових мов, а також віртуальне введення з клавіатури для трьох з них - кіньяруанда, татарської і уйгурської.
Особливе геополітичне значення має підтримка компанією Google уйгурської мови, на якій говорять 12 мільйонів людей, які проживають переважно в автономному регіоні Сіньцзян на північному заході Китаю. За останні кілька років уряд Китаю провів кампанію проти проживаючої там групи тюркських мусульманських меншин, включаючи масове спостереження, обмеження при прийомі на роботу і поїздках, а також утримання під вартою у "таборах перевиховання" під приводом національної безпеки, що призвело до міжнародної тривогу з приводу можливих порушень прав людини.
Як повідомляло видання "Коментарі", Google Translate перейшов на нейроні технології.