Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Подорож з дітьми вимагає особливої підготовки. Багатокілометрові поїздки на автомобілі або ж багатогодинні перельоти є випробуванням на витривалість для дітей, а також екзаменом на терпіння для батьків. Як зробити так, щоб дорога пройшла весело і легко?
Книги. Для дитини 2-4 років можна взяти яскраві ілюстровані книги (наприклад, з тваринами), нехай вона у голос називає, яку тварину зображено на картинці, які звуки вона видає, де живе і чим живиться. Це допоможе не тільки зайняти час в дорозі, а й розвивати пам'ять, мислення, отримати нові знання про навколишній світ.
Гаджети. Батьки прекрасно знають про те, як смартфони та планшети впливають на дитину. Можна на дорогу завантажити декілька цікавих і улюблених мультфільмів, це допоможе малюку розслабитися і не нудьгувати. Якщо вдома діють певні обмеження, пов'язані з часом, проведеним перед екраном (що правильно), то можна зробити невелике виключення під час поїздки.
Аудіокниги. Під час подорожі не завжди зручно і корисно читати, тому можна взяти для дитини аудіокнигу, заздалегідь закачати туди кілька казок чи оповідань, а також навчальні програми. Нехай малюк вчиться рахувати, вивчає англійські букви.
Набір для творчості. Діти дуже люблять малювати, розфарбовувати різні малюнки, тому варто взяти в дорогу блокнот, олівці та інші інструменти для творчості, які легко помістяться в рюкзаку дитини.
Іграшки. Не варто набирати в дорогу цілу гору м'яких іграшок і ляльок, треба взяти лише 2-3 не великі іграшки, з якими дитина любить проводити час. Вони зможуть надовго зайняти її та заспокоїти, потрібно також взяти іграшку, з якою дитина любить засинати.
Також, скоротати час у дорозі допоможуть усні ігри, які принесуть задоволення всій сім'ї. Ось найпопулярніші з них:
"Одна буква – багато слів". Нехай дитина вибере будь-яку букву з алфавіту і всі члени сім'ї по черзі будуть говорити слова, які на неї починаються. Однак, в грі є умова – слова мають стосуватися певної тематики. Наприклад, необхідно називати слова на букву "р", які знаходяться у вас в будинку.
"Що поміститься в банку". Це одна з найпопулярніших ігор в дорозі, щоб зарядитися позитивними емоціями. Необхідно називати слова на певну букву, які помістяться в трилітрову банку. Програє той, у кого закінчилася фантазія на нове слово.
"Буквоїд". Батькам варто назвати просте слово на певну букву, а дитині потрібно придумати до нього словосполучення або речення. Наприклад, слово "мама", малюк може придумати продовження "мама миє миску". Така гра розвиває фантазію й стимулює гнучкість розуму.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, чим зайняти дитину вдома, поки мама зайнята.
Новини партнерів
Новини