Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Емоційне вигорання було офіційно визнано хворобою в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.
Кожному знайома втома після довгого робочого дня і мрії про відпустку після завершення складного проекту. Але багато хто починає відчувати втому постійно. Втрачається інтерес до роботи, пропадає мотивація. Все це симптоми емоційного вигорання. Як з ним впоратися?
Не забувайте піклуватися про себе
У стані стресу нам здається, що турбота про себе — останнє, на що потрібно витрачати час. Однак, на думку психологів, саме єю і не варто нехтувати. Коли відчуваєте, що до вигоряння недалеко, особливо важливо добре харчуватися, пити багато води, займатися спортом і висипатися.
Займайтеся улюбленою справою
Вигорання може наступити, якщо у вас немає можливості регулярно присвячувати час улюбленій справі. Щоб невдоволення роботою не перейшло в емоційне вигорання, подумайте, що для вас особливо важливо, і включіть це в свій розклад.
Спробуйте щось нове
Займіться чим-небудь новим, наприклад, хобі, про яке давно мріяли (йога, плавання). Це може здатися нелогічним, адже ви і так весь час завантажені, але насправді нове заняття допоможе уникнути вигорання. Головне — вибрати те, що буде відновлювати сили і заряджати енергією.
Якщо додати в свій графік щось нове зовсім неможливо, почніть з турботи про себе. Зосередьтеся на сні, харчуванні і постарайтеся щодня хоча б потроху займатися спортом.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що постійний стрес на роботі загрожує розвитком астми.
Новини партнерів
Новини