Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Для багатьох чоловіків любов до екстріму закладена в крові. У них це в генах. Хоробрість і схильність до ризику була необхідна для виживання первісних людей – інакше б вони не ходили на полювання, а намагалися відсидітися у своїй печері. І хоча сьогодні більшості представників сильної статі не доводиться ризикувати життям заради прожитку, ця особливість характеру нікуди не поділася. Ось вони і реалізують свою схильність до ризику у вільний від роботи час, захоплюючись екстремальними видами спорту.
У жінок споконвіку були зовсім інші завдання. Їм потрібно було піклуватися про старих, ростити і виховувати дітей. Вони намагалися не ризикувати і зберегти своє життя – для себе і для інших. Тому досі жінки в масі своїй більш обережні. Це видно і в манері водіння, і в бізнесі, і в спорті. Це не означає, що у дам не може бути екстремальних захоплень. Просто навіть небезпечними видами спорту вони займаються дещо інакше: намагаються бути акуратними і обережними, ретельно готуються і продумують свої дії.
Отже, що дає екстремальний спорт?
Допомагає позбутися накопиченої агресії і дає вихід прагненню до ризику.
Збільшує наші фізичні і психологічні можливості. Так вже влаштований організм – небезпека мобілізує, в результаті ми здатні на більше, ніж у спокійному стані.
Дає відчути себе щасливим. Слідом за адреналіном організм виробляє ендорфіни, а за пережитим стресом слідує відчуття щастя.
Допомагає відволіктися від будь-яких проблем. Ну серйозно, яке значення можуть мати робочі негаразди для людини, яка тільки що стрибнув з парашутом з висоти 4000 метрів?
Ну і найважливіше, що дає екстремальний спорт – почуття перемоги. Перемоги над власним страхом або земним тяжінням, ресурсами організму або законами фізики. Чоловікам важливо перемагати. А найкраща перемога, як відомо, – це перемога над самим собою.
Тому екстремальний спорт – це справжній наркотик. Небезпечний, але привабливий.
Також видання "Коментарі" розповість, скільки друзів необхідно людині для щастя.
Новини партнерів
Новини