Рубрики
МЕНЮ
Павел Зинченко
Зрада – унікальне явище з точки зору психології, яке досить часто зустрічається в сучасному світі і повсякденному житті. На ситуацію зради є два погляди. Один з боку зрадника, інший з боку того, кому зрадили. І варто розглянути кожну.
З боку того хто змінив є кілька варіантів підсвідомого або свідомого поштовху до такої поведінкової стратегії.
Варіант перший – брак любові. Це дуже схоже з дітьми, яким діставалося мало батьківської любові і ласки. Людина, що випробовує недолік у цьому почутті з боку коханої людини рідко сам усвідомлює проблему і, відчуваючи внутрішній дисонанс, шукає, де знайти ту відсутню частинку. Такі люди часто заводять короткочасні інтрижки і безперспективні відносини, намагаючись лише заповнити так звану "порожнечу всередині" і позбутися від почуття самотності. У відносинах з постійним партнером такий індивід буде вести себе як дитина, намагаючись зрадою спровокувати ревнощі і прояв нестачі уваги.
Варіант другий – надмірна кількість любові. Коли людину з дитинства балували і обожнювали, дозволяючи і спускаючи все з рук, вона такою і виростає. Відчуття вседозволеності міцно встановлюється в її свідомості і в підсумку такий індивід не здатний на серйозні тривалі відносини. Звичка отримання любові від кількох людей відразу виявляється і у відносинах. При існуванні постійного партнера людина все одно буде намагатися отримувати любов і від інших, а якщо партнер буде на це закривати очі, то це стане черговою нормою.
Третій варіант – помста. У такій ситуації є кілька варіантів. Перший гнів після будь-якого конфлікту чи сварки і бажання помститися, після чого зрада здається зручним варіантом. Другий – агресія на попереднього партнера, яка виливається на теперішнього у вигляді зради. І в першому і в другому випадку про факт невірності або будуть натякати, або відкрито розкажуть, прагнучи викликати конфлікт і агресію.
Четвертий варіант – звичка мати кілька дбаючих і люблячих людей. Найчастіше така ситуація відбувається на тлі боротьби за турботу про дитину кількома членами сім'ї ще в дитячому віці. У такому разі тому, хто зраджує, важко провести чітке розмежування між декількома партнерами, намагаючись викликати в них максимальні ревнощі і боротьбу за нього.
З точки зору того, кому зрадили так само все невизначено. Хоч він і здається жертвою відносин, але по факту він цілком може бути провокатором. Провокація йде не фактом зради, а психологічним тиском внаслідок того, що той, кому зрадили, давав партнеру недостатньо уваги або повністю абстрагувався від нього.
Також видання "Коментарі" розповість про можливості дружби з колишніми.
Новини партнерів
Новини