Головна Новини Чоловік полювання та рибальство У чому полягають принади полювання з арбалетом
commentss НОВИНИ Всі новини

У чому полягають принади полювання з арбалетом

Полювання з арбалетом - це не тільки захоплююче, але і відповідальний процес

21 серпня 2019, 14:22 comments2077
Поділіться публікацією:
У чому полягають принади полювання з арбалетом

Кожен мисливець вибирає собі той вид полювання, який йому найбільш приємний і, як кажуть, "кесарю кесареве, а слюсарю слюсареве". Комусь до душі стояти на вишці у солончаку і чекати свою приречену жертву, комусь цікаво натовпом заганяти звіра і розстрілювати його, як ворога народу, а комусь "по кайфу" полювання з арбалетом.

Для багатьох людей таке полювання — це не промисел, а захоплюючий спорт. Головна особливість полювання з арбалетом полягає в тому, що шанси жертви і мисливця приблизно рівні, людина сама створює собі умови полювання багатовікової давності, ускладнює процес полювання і, відповідно, піднімає свій престиж.

Завалити кабана з винторіза може багато хто, і пишатися тут особливо нічим. Якщо хочеш їсти — купи свинини і поїж, а якщо хочеш полювання, спорту, куражу — відклади свою багатозарядну гармату в бік, візьми в руки арбалет і йди в ліс — покажи свою завзятість.

Основна принадність полювання з арбалетом полягає в тому, що таке полювання практично безшумне. Рушничний постріл чути за кілька кілометрів, і в окрузі всі люди і звірі знають, хто, де і з яким калібром... Постріл з арбалета — легкий хлопок, який тоне в листі вже через сотню метрів. Часто бувають випадки, коли птах навіть не відлітає і є можливість перезарядити зброю, зробити поправку і вистрілити ще раз.

jtkbezSzvJds2imSBSVZK48ig.jpg

Наскільки гуманне полювання з арбалетом?

По-перше, мисливець з арбалетом має тільки один відповідальний постріл і повинен однозначно вирішити — стріляти чи ні. Якщо відстань або потужність арбалета не дозволяє впевнено укласти звіра, краще взагалі не стріляти. Арбалетчик ніколи не гатить, як божевільний, по кущах чергами — все завжди вирішується однією єдиною стрілою.

По-друге, давно доведено, що постріл з арбалета на дистанціях до 60-70 метрів більш ефективний у порівнянні з кулею. На відміну від кулі, у стріли немає шокового, зупиняючого ефекту, точніше, "зупиняюча дія" досягається іншим способом — арбалетна або лучна стріла, потрапляючи в тіло жертви, не дає можливості рухатися, паралізує. Володіючи трьохлезовим наконечником, стріла наносить серйозні пошкодження і викликає швидку крововтрату. Що забезпечуэ швидку, майже без страждань, смерть здобичі.

Також видання "Коментарі" пропонує дізнатися, як правильно вибрати надувний човен для риболовлі.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!