Головна Новини Чоловік полювання та рибальство Кілька порад починаючому мисливцеві щодо вибору рушниці
commentss НОВИНИ Всі новини

Кілька порад починаючому мисливцеві щодо вибору рушниці

На що слід звернути увагу, якщо не хочете, щоб рушниця підвела вас в самий невідповідний момент

3 жовтня 2019, 14:38 comments2928
Поділіться публікацією:
Кілька порад починаючому мисливцеві щодо вибору рушниці

Для чоловіка, який вперше вирушає на полювання, вкрай важливо не помилитися з вибором рушниці, з якої він вполює свою першу дичину. Сьогодні ми дамо кілька важливих порад з цього приводу.

Рушниці бувають двох видів: нарізні та гладкоствольні. Нарізними полюють на лосів, оленів, козуль і кабанів. У цих випадках доводиться тримати дистанцію, що не просто для новачка. Тому не варто починати з цього виду рушниці. Нарізні рушниці важкі (від 5 кг), так що до них доведеться пристосуватися. Для їх покупки потрібен п'ятирічний стаж мисливця.

Гладкоствольні рушниці продають і мисливцям без стажу. З їх допомогою полюють на дрібну дичину – це вважається середньою дистанцією (10-20 м).

У цій статті ми розглянемо тільки гладкоствольні рушниці.

cK-Pnu7A-blC1Sxen2_sMmWtv.jpg

Види гладкоствольних рушниць

"Переломки"

"Переломки" – це простий вигляд гладкоствольної зброї. Їх заряджають через патронник. Для кожного пострілу патрон вставляють в патронник вручну – у них немає магазину і механізму досилання наступного патрона.

"Переломки" мають зовнішні і внутрішні курки. Досвідчені мисливці кажуть, що перші зручні у використанні: поклав патрони в патронники, закрив цівки і спокійно пішов.

Рушниця з внутрішніми курком вважається більш надійною, але при її заряді курки переведені у взведене положення. Тоді рушницю необхідно ставити на запобіжник. Також зазначимо, що вони дорогі і їх важко знайти.

"Невідкидки"

"Невідкидки" мисливці використовують рідко. Вони оснащені магазином з досиланням наступного патрона в патронник. В залежності від виду зброї це відбувається автоматично і вручну.

Головні недоліки "невідкидки" – висока ціна, більша вага і цівка . А ще, "невідкидки"ламаються частіше "переломок".

ym2ueZTaLH6_os75LzNcTBj1m.jpg

Поради щодо вибору рушниці

Не купуйте зброю самостійно

Якщо у вас немає достатньої кількості знань – візьміть з собою досвідченого колегу, який допоможе визначитися з вибором, оскільки продавець переслідує тільки одну мету – продати товар.

Перевірте роботи всіх механізмів і якість спайки стовбурів

Один-два сильних стуки по стволу вам все розкажуть. Якщо відчуєте вібрацію – рушниця неякісна.

Перевірте роботу курка

Звук при спуску повинен бути дзвінкий і різкий.

Огляньте зовнішній стан зброї

Перевірте його на наявність сколів, подряпин, тріщин або вм'ятин (опуклостей), а також прилягання до нього деревини і металу. Наявність хоча б одного з перерахованих пунктів говорить про те, що товар неякісний, і в нього буде забиватися бруд і пил, що призведе до швидкої поломки.

Особливу увагу приділіть вазі зброї

Досвідчені мисливці кажуть, що ідеальне співвідношення – 22% від ваги власника. Новачкам краще всього вибирати полегшені моделі – 2.6-3.3 кг. Пам'ятайте, ви повинні відчувати себе комфортно з таким агрегатом в руках. Його можна кілька разів підняти і опустити. Якщо ви відчуєте фізичну втому або різко прискорене серцебиття – це не ваша рушниця.

Підводячи підсумок можна сказати, що універсальної рушниці не існує. Дотримуючись наших порад і рекомендацій, ви зможете вибрати саме свою зброю, яка і в душу запала, і в руки "лягла". І пам'ятайте, що не потрібно гнатися за дорожнечею і крутизною! Ваша рушниця сама вас знайде.

Також видання "Коментарі" розповість, як правильно вибрати рюкзак.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!