Росія на 85% скоротила поставки вугілля в Україну

Після введення урядом РФ торговельних обмежень на поставку вугілля в Україну, скоротилися обсяги імпорту

Прямі поставки вугілля з Росії в Україну в червні знизилися на 85% після введення урядом Росії дозвільного порядку експорту.

Згідно з даними Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу РФ експорт з Росії в Україну вугілля в червні скоротився до 129 300 тонн (-750 000 тонн). За півроку поставки скоротилися на 11,1% до 4,9 млн тонн (- 556 000 тонн).

Також повідомляється, що за січень-травень поставки вугілля в Україну росли, і тільки динаміка червня перекреслила цей тренд.

За півроку поточного року найбільшими постачальниками російського вугілля в Україну були шахтоуправління Садкинское (600 000 тонн), що входить у Южуголь, шахтоуправління Обухівський українського енергохолдингу ДТЕК(684 000 тонн) і метінвест холдинг (595 000 тонн).

Вугілля вивозився з шахт Ростовської та Кемеровської областей.

Ймовірніше всього частину російського вугілля перенаправляється в Україну через Білорусь.

Як повідомляли "Коментарі", в 2018 році експорт кам'яного вугілля в Україну збільшився в 946 разів, до 588 500 тонн, а імпорт з Росії зріс удвічі. За перше півріччя цього року експорт російського вугілля в Білорусь, за даними ЦДУ ПЕК, виріс в 4,5 рази, до 951 300 тонн.

З 2016 року Росія скасувала для України режим зони вільної торгівлі і ввела продовольче ембарго. Так російська сторона відреагувала на початок дії з 1 січня зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

У свою чергу Київ у відповідь вів дзеркальні торгові санкції проти РФ, які щорічно переглядаються та доповнюються.

У квітні цього року уряд схвалив розширення переліку товарів з Росії, на поставку яких в Україну введено ембарго. У санкційний перелік внесли банки для консервування, формалін, пружини для візків вантажних вагонів і т. д.

У відповідь на це рішення, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія забороняє експорт нафти і нафтопродуктів в Україну. У зв'язку з цим, з 1 червня нафта, нафтопродукти, вугілля, можна буде ввезти при наявності відповідного дозволу.

16 липня Кабінет міністрів України продовжив заборону наввоз російських товарів, введений в 2015 році у відповідь на російські обмеження.