Працівники птахофабрики Курганський бройлер працюють в небезпечних умовах, - екс-директор

За словами екс-директора птахофабрики "Курганський бройлер" Олексія Таранова, на фабриці - багатомільйонні заборгованості перед працівниками, а на базі котельні підприємства будь-якої миті можуть вибухнути котли

Птахофабрику "Курганський бройлер", що входить до складу "Комплекс Агромарс", необхідно перезавантажити. Цю тезу озвучив екс-директор птахофабрики Олексій Таранов в інтерв'ю виданню "Латифундист".

"Підприємство на сьогоднішній день потребує перезавантаження. В останні роки його тільки експлуатували. Не обслуговували, не ремонтували, не відновлювали. На птахофабриці є аварійні об'єкти, експлуатація яких може закінчитися людськими жертвами. Я не хочу брати на себе цю відповідальність", – зазначив Олексій Таранов.

Варто нагадати, що птахофабрика "Курганський бройлер" – одне з найбільших підприємств замкнутого циклу з виробництва курячого м'яса в Східній Україні. Виробнича потужність підприємства – до 2 тис. тонн м'яса на місяць, а кількість працівників на фабриці досягає п'яти сотень.

Але зараз, за словами Таранова, ситуація складається таким чином, що на базі котельні підприємства будь-якої миті можуть вибухнути котли, бо 8 років їх ніхто не обслуговував – не проводилася чистка, не ремонтувалася хімводопідготовкою. Зі слів екс-директора, на птахофабриці також немає ні охорони праці, ні навчання, ні медогляду персоналу, ні обслуговування обладнання.


Крім цього, говорить Олексій Таранов, "Курганський бройлер" нарощує дебіторську заборгованість перед постачальниками електроенергії і газу. Перед трудовим колективом ж ростуть борги по заробітній платі, на сьогодні заборгованість складає близько 5-6 млн грн.

"Дане підприємство просто кинуто. Так, воно приносило гроші, але по факту зараз кинуто. І, до речі, його заборонено експлуатувати згідно з рішенням суду і приписам ДСНС. Два роки йшли суди і весь цей час люди ходили на роботу, ризикуючи власним життям. Рішення суду є, але, природно, ніхто його виконувати не збирається. Птахофабрику необхідно зупинити, модернізувати, усунути всі технічні неполадки", – поділився екс-директор птахофабрики.

На його думку, щоб хоч трохи реанімувати підприємство, потрібно мінімум 36-45 днів. Причому, вважає Олексій Таранов, необхідно провести капітальний ремонт не тільки котелень, але і складів, будівель, приміщень, виробничих цехів, які "перебувають в аварійному стані та можуть обвалитися, поховавши під собою".

Екс-директор "Курганського бройлера" також зазначив, що в компанії були проблеми з накопиченням відходів на місцевому послідосховищі. Так, за його словами, в даний час кількість відходів досягла 100 тис. тонн посліду.

"Воно роками накопичувалося, і на сьогоднішній день на цьому майданчику складовано близько 100 тис. тонн посліду. Ця проблема ніяк не вирішується. Це безвідповідальне ставлення не тільки до власного підприємства, але і до законодавства України, власних людей, які там працюють. Але така політика компанії", – підсумував Олексій Таранов.