Головна Новини Бізнес новини компаній Справа «Корвалолу»: виробник виключив монополізацію ринку і зростання цін на препарат
commentss НОВИНИ Всі новини

Справа «Корвалолу»: виробник виключив монополізацію ринку і зростання цін на препарат

Директор з правового забезпечення компанії «Фармак» Дмитро Таранчук запевнив, що рішення суду у справі про право інтелектуальної власності на препарат «Корвалол» не відіб'ється на ціні на ліки

1 жовтня 2019, 14:22 comments1949
Поділіться публікацією:








Справа «Корвалолу»: виробник виключив монополізацію ринку і зростання цін на препарат

Таранчук також виключив монополізацію ринку в разі, якщо суд заборонить фармацевтичній компанії "Дарниця" використовувати назву ліків.

"Коли мова йде про назву лікарського препарату і брендування лікарського препарату, це не може бути об'єктом будь-якої монополії. Оскільки препарат, на прикладі лікарського засобу "Корвалол", він не охороняється з точки зору захисту прав інтелектуальної власності як сам лікарський засіб. Тобто, кожен виробник, який розробив та довів його ефективність, безпечність та вивів на ринок, може це зробити, але під власним брендом", – зазначив Таранчук.

Згідно з українськими законами, будь-яка фармкомпанія може випускати препарат з такою ж діючою речовиною, як і в "Карвалолі". Але цей препарат не може продаватися під цим брендом, оскільки правовласником є компанія "Фармак". І судове рішення по справі "Корвалолу" може усунути випадки недобросовісної конкуренції на фармацевтичному ринку.

е ми спостерігаємо на прикладі відомого бренду "Корвалол". Коли "Корвалол" на ринку України та ще 14 країн світу присутній у виробництві компанії "Фармак", ми спостерігаємо, що присутній також препарат піж назвою "Корвалол-Дарниця", який порушує права інтелектуальної власності, оскільки він є схожим до ступеня змішування. І це є проявом недобросовісної конкуренції на ринку. Оскільки завжди простіше взяти та використати бренд свого конкурента", – пояснив юрист.

Відзначимо, "Фармак" і "Дарниця" 15 років судяться за право використання назви "Корвалол". Цей препарат "Фармак" (до 1993 року – "Київський хіміко-фармацевтичний завод імені Ломоносова") почав виробляти ще в 1960 році, а на початку 1990-х зробив торговельну марку своїм брендом.

Проте компанія "Дарниця" почала випускати свій препарат з майже ідентичною назвою – "Корвалол-Дарниця", заявивши, що назва "Корвалол" є загальновживаною. Міністерство економічного розвитку і торгівлі визнало, що назва препарату добре відома, як ліки компанії "Фармак". Це рішення стало причиною судового позову компанії "Дарниця" до відомства.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!