Головна Новини Бізнес економіка Кожен четвертий селянин готовий продати свій земельний пай
commentss НОВИНИ Всі новини

Кожен четвертий селянин готовий продати свій земельний пай

Купувати землю, у разі скасування мораторію, зможуть собі дозволити менш 20% фермерів і сільськогосподарських підприємств

16 квітня 2013, 17:53
Поділіться публікацією:
Кожен четвертий селянин готовий продати свій земельний пай

Такі результати соціального опитування, проведеного Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАН України опитування "Ринок земель: чого очікують власники земельних ділянок (паїв) та керівники фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств від його запровадження?", текст якого мають "Коментарі". Соціологами було опитано понад 5 тис. власників земельних наділів, фермерів і керівників сільгосппідприємств (за винятком великих агрохолдингів) в 13 областях України.

Згідно з даними соціологічного дослідження, 23% опитаних власників паїв готові продавати належну їм землю, якщо мораторій буде скасовано. При цьому позитивно ставляться до скасування мораторію на продаж землі 27,9% керівників сільгосппідприємств, 26% фермерів і тільки 20,7% власників земельних наділів.

У той же час, намір почати набувати землю у разі скасування мораторію задекларували 33% опитаних фермерів та керівників сільгосппідприємств. При цьому з них лише 17,9% фермерів і 19% сільськогосподарських підприємств заявили, що готові купувати землю за власні кошти. Ще половина аграріїв, зацікавлених у придбанні землі, сподівається почати купувати землю в розстрочку, а більше третини розраховує на позикові кошти, зокрема, банківські кредити.

Проти продажу землі виступають 58,5% опитаних власників паїв, 56,1% фермерів і 56,8% керівників сільгосппідприємств. Вони опасаютсяприхода великого капіталу і витіснення їх з ринку, зниження орендної плати за землю, скорочення робочих місць і занепадом соціальної сфери в сільській місцевості.

Відзначимо, в Україні відзначаються масштабні процеси деградації ґрунтів, зокрема з-за їх нераціонального використання, порушення сівозмін і інтенсивного використання методу. Так, за даними Національної академії аграрних наук України, під урожай агрокультур в останні роки вносилося в середньому в 17 разів менше органічних добрив, ніж потрібно, що призводить до виснаження ґрунтів. Зокрема, у 2010 році їх внесено близько 8 тис. тонн, що утричі менше, ніж наприкінці минулого століття. Така ситуація, на думку експертів, обумовлена існуючими умовами ведення агробізнесу в Україні, які сприяють орієнтації підприємств на отримання максимальної рентабельності в найкоротші терміни.

Як повідомляли "Коментарі", 20 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні зміни до Земельного кодексу, згідно з якими мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення був продовжений на термін до прийняття закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", але не раніше 1 січня 2016 року.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!