Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Як повідомляють "Коментарі" за інформацією порталу rabota.ua у столиці найбільш конкурентними сферами – тобто вакансіями, на які надходить більше всього відгуків – стали юристи та топ-менеджери. Крім них, у трійку лідерів увійшли бухгалтера, а в п'ятірку – адміністративний персонал і медіа-фахівці.
Кількість юристів давно перевищувало потреби бізнесу, а в режимах тотального скорочення і зовсім стало тягарем. Досить скромні фінансові можливості роботодавців і неготовність їх утримувати таких універсальних фахівців як, наприклад, секретарів, призводять до того, що ці фахівці активно моніторять ринок в пошуку більш вигідних умов – і так само активно відгукуються на вакансії. Скорочення кількості ЗМІ вплинуло на активність кандидатів у медіа-сфері.
ТОП-5 сфер з високою кількістю відгуків на одну вакансію в Києві
Якщо говорити про сферах з низьким найнижчим кількістю відгуків, то в Києві це фахівці у сфері нерухомості – всього 9 відгуків на вакансію. Пов'язано це і з загальним складним становищем на ринку нерухомості, і з неготовністю роботодавців платити таким співробітникам постійну ставку – робота у багатьох вакансії йде тільки за відсоток.
Далі йдуть робочі спеціальності (причина: інтернет для них– головний джерело в пошуку роботи), автобізнес, агробізнес і виробництво. Аграрії або виробничники рідко вважають інтернет-рекрутинг гідним шляхом для працевлаштування і частіше користуються рекомендаціями або оголошеннями в пресі.
ТОП-5 сфер з найнижчим кількістю відгуків на одну вакансію в Києві
Кількість відгуків – досить суб'єктивний фактор. Однак слід визнати, що в рейтинг сфер з низькою кількістю відгуків потрапили сфери, які серед претендентів вважаються непрестижними. Можливо, в лідери найпопулярніших сфер вони потрапили саме з-за того, що їх залишають поточні фахівці в пошуках кращої роботи, а припливу свіжих кандидатів не спостерігається. Що стосується сфер з найбільшим числом відгуків, то, на жаль, вони сформувалися із-за універсальності навичок фахівців цих сфер або їх незатребуваності в поточних умовах.
Інфографіка: rabota.ua
Фото: PHL
Новини партнерів
Новини