За півроку НБУ скасував понад 30 обмежень на валютному ринку

Фізособи активно купують і продають валюту онлайн

Національний банк за перші півроку 2019 року скасував більше 30 обмежень на валютному ринку. Це сталося у зв'язку з тим, що з 7 лютого цього року в Україні запрацювала нова ліберальна система валютного регулювання, передає прес-служба НБУ в соцмережі Facebook.

Як зазначається, новації вводилися з метою поліпшення бізнес-клімату. Тепер не потрібно заздалегідь замовляти гривні для купівлі валюти, були зняті обмеження на репатріацію дивідендів за кордон, а ще скасували обов'язковий продаж валютної виручки.

"Водночас населення відчуло переваги валютної лібералізації. Українці отримали можливість купувати валюту онлайн через інтернет-банкінг і не стояти в чергах в банківських відділеннях. Бізнес і населення інвестують за кордон у межах запровадженої системи електронних лімітів. А НБУ не вимагає отримання спеціальних дозволів, як це колись було раніше. З 7 лютого загальна сума інвестицій склала понад 70 млн євро", - йдеться в повідомленні.

При цьому, для бізнесменів була створена спрощена повідомна система інформування про зовнішні залучення. Вона (система) замінила процедуру реєстрації таких кредитів у Національному банку. З моменту скасування системи (7 лютого 2019 року) була здійснена 1771 зміна в попередньо укладені кредитні договори. А нові зовнішні залучення склали близько 782.

"Іноземні інвестори вітають скасування ліміту на репатріацію дивідендів. З початку року вони перерахували за кордон близько 1,7 млрд. дол. США з отриманого в Україні прибутку. Фізособи активно використовують нові можливості купівлі-продажу валюти онлайн. Кожен день вони купують і продають приблизно зіставні суми в 3-4 млн. дол. США в день", - пояснюють у НБУ.

Крім цього, в результаті проведеної валютної лібералізації за перші півроку 2019 року, істотного відтоку капіталу і тиску на валютний ринок не відбулося.

"Замість цього валютна лібералізація має велике значення для поліпшення бізнес-клімату, створює стимули для посилення довіри до національної валюти і передумови для припливу капіталу в країну", - повідомляє регулятор.

дозволив бізнесу купувати валюту за рахунок кредитних коштів.