Україна може повторити економічний успіх Польщі - зазначають експерти
Експерти прогнозують для України економічний успіх, через зростання ВВП
Україні до снаги повторити прецедент тривалого економічного зростання продемонстрований у минулому Польщею. Таку думку висловив британський економіст, експерт з питань України Тімоті Еш, з приводу повідомлень про показники зростання ВВП України у другому кварталі 2019-го року. Західні оглядачі та експерти активно коментують дані Державній службі статистики про зростання українського ВВП у другому кварталі на рівні 4,6%. У Bloomberg звернули увагу на те, що українське зростання контрастує з уповільненням зростання у Європі.
Нагадаємо, що раніше Світовий банк заявляв, що без різкого покращення у порівнянні з показниками попередніх років, Україні знадобиться півсотні років, щоб зрівнятись за показниками із сусідньою Польшею. А як відзначає видання Euronews, Польща демонструє щорічне зростання ВВП на рівні 4.2%, починаючи з 1992-го року.
На думку Тімоті Еша, за умов вірної політики, Україні цілком до снаги повторити польский прецедент тривалого зростання.
"Зважаючи на низький старт, немає причин через, які Україна не могла би сягнути подібного рівня зростання за умов вірної кобмінації рішень", - твітує експерт.
#Ukraine's 2019Q2 GDP growth came in at 4.6% y/y, a large upside surprise considering that consensus forecast was around 2.7%. This means that even if growth were zero for the rest of the year (q/q), full-year growth would reach around 3%. pic.twitter.com/te9ieQ1uBs— Benjamin Hilgenstock (@BHilgenstockIIF) August 14, 2019But Poland averaged 4.3% growth pa for 20 years after 94’ and Copenhagen Treaty when EU orientation was clearly set. From low base no reason why Ukraine cannot achieve a similar growth rate with right policy mix. https://t.co/0S85wUXoAe
— Timothy Ash (@tashecon) August 14, 2019
Інформацію про зростання ВВП України схвально прокоментував і економіст Андерс Аслунд з дослідницького центру Atlantic Council у Вашингтоні.
"Для української економіки настав час для стрімкого зростання: інфляція стабілізувалась з мінімальним дефіцитом бюджету та жорсткою монетарною політикою. Обмінний курс гривні підвищився, як і потрібно, щоб зберегти робочу силу в Україні. Нарешті ми бачимо зростання, але важливо захистити право власності", - твітує Аслунд.
Як раніше повідомляло видання "Коментарі", бізнесмени оцінили результати економічної діяльності за липень.