logo_ukra

Coinspot 16.07.2020

BTC/USD

9189.76

ETH/USD

238.25

LTC/USD

43.18

НБУ 16.07.2020

USD/UAH

27.35

EUR/UAH

31.16

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Міжнародні резерви України зросли до рекордного рівня за останні 6 років
commentss НОВИНИ Всі новини

Міжнародні резерви України зросли до рекордного рівня за останні 6 років

Влітку Нацбанк скупив у резерви майже весь надлишок валюти

22 серпня 2019, 11:09 comments2622
Міжнародні резерви України зросли до рекордного рівня за останні 6 років

Приплив іноземних інвестицій в державні облігації (ОВДП) та сприятлива цінова кон'юнктура для зовнішньої торгівлі істотно вплинули на курс гривні цього літа. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передає прес-служба Національного банку України в соцмережі Facebook.

Як зазначається, регулятор не протидіяв ринкового руху курсу цього літа. При цьому, НБУ скуповував у резерви майже весь надлишок валюти. Цьому сприяла відповідна ситуація на валютному ринку.

"З початку року чиста купівля валюти Національним банком становить близько 2,9 млрд дол США. Міжнародні резерви на початок цього місяця зросли до рекордного за останні 6 років рівня 21,8 млрд дол США. Приплив іноземного капіталу в Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) загрозою не є. Більшість цих інвестицій зроблені на довгу перспективу, тому немає ризику раптового відтоку всіх цих коштів. Інвестори переважно уклалися в середньострокові і довгострокові державні цінні папери з погашенням від 1 року і більше", - йдеться в повідомленні.

Також, Нацбанк прогнозує, що в наступні роки відбудетьсястійке зростання економіки на 3-4%.

"Цей прогноз досить консервативний, адже враховує і уповільнення світової економіки, та істотне зменшення доходів від транзиту газу, і можливе погіршення цінової кон'юнктури для зовнішньої торгівлі. Прогноз базується також на продовження співпраці з МВФ", - пояснили в Нацбанку.

Крім цього, в Україні хороші результати спостерігаються і в аграрному секторі. Кожен рік у країні зростають врожаї. Це свідчить про підвищення продуктивності в цій області. Що не мало важливо, самі аграрії багато інвестують в оновлення обладнання і технології.

При цьому, великі надії НБУ покладає на новий парламент. А саме на розгляді і прийнятті проектів законів, які спрямовані на попередження непродуктивного відтоку капіталу з України. Це стосується і законопроекту про протидію BEPS. Прийняття необхідних законопроектів, впевнені в Нацбанку, допоможе прискорити валютну лібералізацію.

Як писало видання "Коментарі", в Україні стане більше банків зі зберігання запасів готівки НБУ. 


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!