Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
"Оподаткування найбільших платників податків починає штовхати їх не до вдосконалення технологічних процесів на підприємствах та підвищенню якості і конкурентоспроможності на світових ринках, а до продажу примітивної сировини. При цьому податкове навантаження на ГЗК стане одним з найвищих у світі. Далі це спричинить за собою втрату робочих місць у багатьох регіонах, в тому числі і в Кривому Розі", — заявив президент юридичної компанії "Ніколас" Михайло Стрельников.
Експерт зазначив, що ця ініціатива не вписується і в загальносвітові підходи до системи рентних платежів, так як законодавцем робиться спроба обкласти рентою вже точно неоподатковуване.
"Навіть в рекомендаціях МВФ по оподаткуванню видобувних підприємств такого немає. Правда, такий підхід є в думках і рекомендаціях пана Коломойського, висловлених ним в інтерв'ю виданню "Цензор". Але чи варто в таких важливих питаннях законодавчих ініціатив покладатися на думку одного, нехай навіть і дуже впливового бізнесмена в країні?" — зазначає Стрельников.
На його думку, подібні зміни в Податковому кодексі України становлять загрозу і для міжнародних інвестиційних договорів.
"З таким підходом до оподаткування стане економічно невигідний і проект з канадською компанією "Black Iron" з інвестиціями на першому етапі понад $400 млн, про який домовився президент Зеленський в Канаді. Дуже хотілося б сподіватися, що нинішній склад ВР не буде хапатися поспіхом за дубину податкового регулювання ", — говорить Михайло Стрельников.
Нагадаємо, 30 серпня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №1210 "Про внесення змін в Податковий кодекс для поліпшення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві". Документ передбачає підвищення ставки оподаткування залізорудних гірничодобувних підприємств. Ініціатором законопроекту виступив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.
Примітно, що залізорудні підприємства є одними з найбільших платників податків в Україні. У 2018 сума податків і зборів, перелічених такими підприємствами до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, склала більше 19,4 млрд грн.
Новини партнерів
Новини