Микитась вийшов із власників компанії "Укрбуд": експерти розповіли, що стоїть за продажем

Микитась повідомив, що рішення про продаж компанії прийняв давно

Екс-президент корпорації "Укрбуд" Максим Микитась більше не є власником компанії "Укрбуд Девелопмент". Про це повідомив генеральний директор компанії Олег Майборода на своїй сторінці в Facebook.

"Подробиці розголошувати не можу, але на будівельні процеси це негативно не вплине. Після літнього зниження темпів, роботи на всіх майданчиках набираються обороти, а процеси фінансуються в необхідному обсязі. Весь менеджмент залишається на своїх місцях, а керівництво компанією буде здійснювати рада директорів, щоб посилити контроль за виробничими та фінансовими процесами", – написав Майборода.


У той же час сам Максим Микитась на своїй сторінці в соцмережі запевняє, що це рішення не спонтанне, і він давно йшов до цього.

"За останні місяці був проведений детальний аудит, приведена в порядок організаційна структура компанії, оптимізована маса процесів як будівельних, так і фінансових. І угода відбулася. Хто власники? За умовами угоди називати їх не можу, якщо коротко, то це група інвесторів, люди непублічні. Якщо захочуть, подробиці розкажуть самі", – написав Микитась.


Згідно з даними Єдиного держреєстру, станом на 19 вересня 2019 року, змін у складі власників немає. Власником частки 100% у статутному капіталі ТОВ, як і раніше, значиться компанія "Базерт Девелопмент Елелпи" (Лондон, Англія), а кінцевим бенефіціаром – Яна Левенець.

Згідно декларації Микитася, опублікованій в 2019 році, він був власником "Базерт Девелопмент Елелпи".

Інформації про суму угоди і про нових власників компанії поки немає.

Продаж "Укрбуд Девелопмент": шлейф скандалів

Навесні 2019 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував пов'язані з Микитасем компанії за антиконкурентні узгоджені дії під час тендерів на будівництво корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та реконструкції гімназії № 59 ім. Бойченко у Голосіївському районі м. Київ на загальну суму майже 150 млн грн. із забороною брати участь у тендерах терміном на три роки.

Також, програма "Схеми" повідомляла про те, що Максим Микитась разом з мером Києва Віталієм Кличком літав на одному чартерному літаку. Також Віталій Кличко публічно виступав на захист скандального будівництва фірми Микитася "Укрбуд" – "Сонячної Рів'єри".

Тоді Кличко спростував зв'язки з Микитасем: "У мене товаришів немає (у тому), що стосується роботи Київської мерії".

Коли київському градоначальнику нагадали, що тендер відбувся з порушеннями, він відповів: "Якщо у вас є така інформація, звертайтеся в правоохоронні органи, це їх питання контролювати, щоб ні в якому разі не було корупційної складової. Я не можу стежити за кожним тендером, який проходить".

В АМКУ також підозрювали змову між двома компаніями корпорації "Укрбуд", а саме: ТОВ "Спецбудплюс" і компанії "Північно-український будівельний альянс" при проведенні тендеру на ремонт Шулявського мосту.

Продаж "Укрбуд Девелопмент": думка експертів

Керуючий партнер ARTA Property Management Михайло Артюхов, коментуючи ситуацію з продажем Максимом Микитасем компанії "Укрбуд Девелопмент", зазначив, що це може бути пов'язано з ослабленням позицій Микитася в ракурсі адміністративної підтримки.

"Враховуючи зміну влади і, схоже, політичної кар'єри Максима, яка завершується, думаю, він як грамотний бізнесмен вирішив продати компанію на піку, – пояснює експерт. – Суміш державного і приватного капіталу в цьому бізнесі практично не ховалася. І цей "візерунок" може викликати певні питання. Бізнес, як мені здається, розвивався далеко не ринковими методами. Це, зокрема, стосується зупинки ключових конкурентів на ринку столичних новобудов".

За словами Михайла Артюхова, в даний момент ряд будов "Укрбуд" і тісно пов'язаного з ним Київміськбуду – припинені.

"Ринкові гравці асоціюють мера Києва Віталія Кличка з участю в цих бізнесах. Не виключено, що кадрові перестановки в КМДА могли стати безпосереднім каталізатором подій на ринку нерухомості, які ми зараз спостерігаємо, – резюмує експерт. – Враховуючи, що запущено багато будівництв, джерело капіталу яких не зовсім прозорий, не виключаю, що можуть бути проведені розслідування з вельми цікавими результатами".

Керівник центру аналізу та стратегій, політолог Ігор Чаленко вважає, що повідомлення про продаж "Укрбуду" необхідно, щоб уберегти компанію від долі, аналогічної "Укогруп" Анатолія Войцеховського.

"Будівельний бізнес чуйний до інформаційних атак, особливо, якщо цей бізнес зайнятий такими великими резонансними об'єктами, як Шулявський шляхопровід – поряд з гімназіями і поруч з багатоповерхівками, – пояснює експерт. – Після ряду проблем з Антимонопольним комітетом та іншими структурами, накладенням штрафів на сотні мільйонів гривень, "Укрбуду" необхідно затишшя в публічній сфері для виживання бізнесу. Чи поступився Максим "Укрбуд" Микитась зачинщикам "чорної кампанії" проти забудовника? Не виключаю. Але такою ж вірогідністю є продаж корпорації людині з орбіти самого Микитася. Схиляюся до думки, що ім'я нового власника відразу розкривати не будуть".