logo_ukra

Coinspot 14.08.2020

BTC/USD

11747.07

ETH/USD

429.91

LTC/USD

57.22

НБУ 14.08.2020

USD/UAH

27.60

EUR/UAH

32.60

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Корупція лякає інвесторів не менше, ніж вибухи і постріли: експерти висловилися про інвестування в Донбас
commentss НОВИНИ Всі новини

Корупція лякає інвесторів не менше, ніж вибухи і постріли: експерти висловилися про інвестування в Донбас

Експерти вважають, що вибудовувати нове сучасне житло та інфраструктуру Донбасу потрібно вже зараз - це допоможе в переговорному процесі

30 жовтня 2019, 13:42 comments655
Корупція лякає інвесторів не менше, ніж вибухи і постріли: експерти висловилися про інвестування в Донбас

Нещодавно в Маріуполі в рамках інвестиційного форуму "RE: think. Invest in Ukraine" Україною підписано 12 меморандумів з іноземними партнерами. Крім цього, відомо, що Україна і Світовий банк запускають роботу фонду міжнародної партнерської підтримки для відновлення і майбутньої реінтеграції Донбасу. Експерти розповіли виданню "Коментарі", чи можна вважати форум успішним і чи є шанс залучити серйозні інвестиції в Донбас.

"Факт проведення форуму в Маріуполі – показовий і правильний"

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає форум "успішним".

"Сам факт його проведення в Маріуполі - показовий і правильний, - підкреслює експерт. - Адже мова не лише про відновлення зруйнованої економіки, але і про залучення інвестицій. І це дійсно перспективно, незважаючи на небезпечну близькість лінії розмежування. І треба не зупинятися, а проводити такі форуми знову і знову. Щоб інвестори бачили, що їх в Україні чекають з розпростертими обіймами".

У той же час Рейтерович зазначає, що інвестиції прийдуть лише за умови реалізації Мінських угод, а також при проведенні реальних і важливих реформ.

"Без цього інвестори, навіть ті, які люблять ризикові інвестиції не прийдуть, - упевнений експерт. - Їм потрібен мінімальний набір гарантій. І мова не тільки про Донбас, але й про всю Україну. Причому важливі гарантії не тільки від представників влади, але і від законодавства. Сьогодні президент один, завтра – інший. Уряд один, а потім буде інший. Нам важливі не конкретні фігури, а потужні законодавчі ініціативи, що захищають право власності, що захищають інвестиції".

Рейторович нагадує, що з вуст президента Володимира Зеленського на форумі звучали правильні речі, в тому числі про те, що корупція лякає інвесторів "не менше, ніж вибухи і постріли".

"Але він особисто не може бути гарантом залучення інвестицій. Інакше це, по суті, "решалово". Президент повинен бути одним з інститутів, який, як і всі в цивілізованій країні, діє в рамках законодавства", - резюмує експерт.

"Форум – це шоу. Реальні домовленості укладаються за закритими дверима"

Голова Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко вважає, то форум - це завжди шоу.

"За всю історію України толку від таких форумів не було. Інвестиції на форумах ніколи не залучаються, це просто майданчик для піару, - каже Охріменко. - Реальні домовленості укладаються за закритими дверима. А ті проекти, про які заявили в Маріуполі - це меморандуми – декларації про наміри. Нагадаю, що в 2014 році наше ДП "Антонов" уклало колосальну кількість меморандумів на виставці в Ле-Бурже з приводу продажу літаків. А толку не було - теж багато піарили, називали неймовірні суми і забули. Думаю, через місяць забудуть і про цей форум".

На думку глави УАЦ, щоб залучити інвестиції потрібно вести непублічні переговори, обіцяти інвесторам певні преференції.

"Бізнес любить тишу і таємниці. Справжній бізнес - в тіні, - пояснює Охріменко. - До того ж, нашій країні потрібні професійні управлінці, а не шоумени. Прем'єр міністр повинен мало виступати і багато працювати. А у нас – навпаки. І ще одна біда – в Україні часто міняють податкове законодавство, що теж відлякує інвесторів".

"Жодна країна в світі не відбудовувалася після війни за свій рахунок"

Викладач макроекономіки "Бізнес-школи МІМ-Київ" Михайло Кухар вважає дуже важливою ініціативою запуск Фонду міжнародної партнерської підтримки у партнерстві з Всесвітнім банком. Він буде спеціально призначений для відновлення і майбутньої реінтеграції Донбасу.

"Я давно говорив, що за останні 30 років на планеті ні одна країна "за свій рахунок" не відбудовувалася після війни. В Балканських країнах колишньої Югославії трохи не повбивались насмерть великі будівельні компанії Австрії та Німеччини в конкуренції за дотації ЄС на відновлення, - зазначає експерт. - "Разбомблену" частину Іраку повністю відновлювали будівельні компанії США. Я давно прогнозував що Україна отримає десятки, якщо не сотні мільярдів доларів безповоротних грошей на відновлення нині окупованих територій. По суті, ми бачимо початок цього процесу - і цьому не можна не дати ніякої іншої оцінки, крім позитивної"

"Вибудовувати нове сучасне житло та інфраструктуру Донбасу потрібно вже зараз, на певних територіях. І це лише допоможе в переговорному процесі", - упевнений економіст.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, що оприлюднена схема розведення військ біля Золотого.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!