Головна Новини Бізнес економіка Завдяки Медведчуку, майже 7 млн українців отримали у власність 27,7 млн. га землі, - економіст
commentss НОВИНИ Всі новини

Завдяки Медведчуку, майже 7 млн українців отримали у власність 27,7 млн. га землі, - економіст

Земельний кодекс України, прийнятий за сприяння нинішнього голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя, нардепа Віктора Медведчука в 2001 році, дозволив майже 6.8 млн громадян законно купити 27,7 млн. га сільськогосподарських угідь

18 листопада 2019, 19:21 comments2271
Поділіться публікацією:
Завдяки Медведчуку, майже 7 млн українців отримали у власність 27,7 млн. га землі, - економіст

Як зазначив доктор економічних наук, професор Василь Голян, Земельний кодекс 2001 року дозволив сформувати соціально-орієнтовану економіку, на відміну від законопроекту про обіг земель сільгосппризначення, який був прийнятий діючим складом Верховної Ради в першому читанні.

"Віктор Медведчук сформував алгоритм дій щодо аграрної політики держави, щоб зберегти землю – найцінніше надбання України у власності її народу. Саме Віктору Медведчуку ми зобов'язані прийняттям у 2001 році. Це дозволило сформувати ринкову, соціально-орієнтовану економіку", — сказав експерт.

За словами економіста, була затверджена низка механізмів, які дозволили уникнути негативних наслідків від прийняття Земельного кодексу.

"Щоб не допустити спекуляції земельними ділянками, виключити рейдерські схеми з відбирання землі у селян, до 1 січня 2001 року було введено обмеження на право придбання "в одні руки" більше 100 га земель с/г призначення. Тепер же, після прийняття 13 листопада 2019 законопроекту № 2178-10 такого обмеження немає. Сукупна площа земельних ділянок загального кінцевого бенефіціарного власника в межах однієї області чи Автономної Республіки Крим не має перевищувати 8% земель сільськогосподарського призначення даної області (100 000 га)", — пояснив Голян.

Доктор економічних наук впевнений, що представники влади перебувають в ейфорії від успішного голосування за закон про продаж землі і не розуміють наслідків його прийняття.

Голян також звернув увагу на те, що ст. 130 Земельного кодексу визначала перелік покупців земель сільськогосподарського призначення, а ст. 81 і 82 забезпечували національну безпеку і суверенітет України. Мова йде про заборону продажу земель сільгосппризначення нерезидентам.

"Це громадяни України, які мають досвід роботи у сільському господарстві чи займаються веденням сільськогосподарського виробництва, і юридичні особи України, установчими документами яких передбачено ведення сільськогосподарського виробництва. Ця ж стаття наділяла переважним правом придбання с/г земель громадян України, які постійно проживають на території відповідної місцевої ради, де здійснюється продаж земельної ділянки... по-третє, згідно п. 4 ст. 22 землі с/г призначення не могли передаватися у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. У випадках, якщо іноземні громадяни та іноземні юридичні особи, отримавши у спадщину землі сільськогосподарського призначення, вони були зобов'язані протягом одного року забезпечити відчуження цих земель", — пояснив професор.

За словами економіста, прийнятий у першому читанні законопроект призведе до поглинання українських чорноземів іноземним капіталом, розширення масштабів земельного рейдерства і позбавить у підсумку українських селян їхньої землі.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук неодноразово заявляв, що нова українська влада не мала жодного права приймати Закон про продаж земель сільськогосподарського призначення без проведення всеукраїнського референдуму.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!