comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Робота над податковим законопроектом №1210 ведеться кулуарно і в поспіху, - нардеп Ніколаєнко
commentss НОВИНИ Всі новини

Робота над податковим законопроектом №1210 ведеться кулуарно і в поспіху, - нардеп Ніколаєнко

Народний депутат Андрій Ніколаєнко переконаний, що законопроекти подібної важливості повинні ініціюватися безпосередньо урядом і робота над ними не повинна вестися кулуарно

27 листопада 2019, 09:30 comments1723
Робота над податковим законопроектом №1210 ведеться кулуарно і в поспіху, - нардеп Ніколаєнко

Робота над законопроектом №1210-д, що передбачає зміни до Податкового кодексу України, ведеться кулуарно і у великому поспіху. Таку заяву зробив народний депутат від фракції "Батьківщина", член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко.

Аргументуючи свою тезу, політик зазначив, що побачив одну з версій законопроекту сьогодні о 10 ранку, хоча документ повинен був розглядатися в комітеті у годину дня. Ніколаєнко додає: над законопроектом повинні працювати не "якісь віртуальні групи", а підкомітети, засідання яких повинні проводитися під протокол.

"Як результат потім протокол повинен бути оприлюднений, щоб було видно, хто був присутній, що вирішили і які пропонуються зміни, — говорить політик. - А кулуарні робочі групи, які з ранку до вечора нібито десь проходять, куди кого запрошують, когось немає, дають підстави ставити під сумнів об'єктивність підготовки цих законопроектів. Тому такий стиль роботи комітету я вважаю неприйнятним".

На думку політика, законопроекти такої важливості, що стосуються багатьох напрямів економічного життя країни – від податкових та рентних ставок до регулювання та адміністрування роботи бізнесу, повинні ініціюватися безпосередньо урядом.

"Тому що це безпосередньо пов'язано з програмою діяльності уряду. Якщо депутати наприймають таких "рішень", як в цьому законопроекті намальовано, і колективною безвідповідальністю ми оформимо це рішення, то, відповідно, уряд потім просто не зможе виконати свою програму", – вважає Ніколаєнко.

За словами народного депутата, у законопроекті №1210-д дещо пом'якшили правила регулювання компаній, що контролюється іноземним капіталом. Також в цій редакції зафіксовано відмову від підвищення ренти на видобуток газу, але рента на видобуток руди "прив'язана" до котирувань залізної руди з вмістом заліза Fe 60% на Сінгапурської біржі, що не дуже добре для українських виробників залізорудної продукції".

"Щодо підходу щодо винуватості платника податків, то він залишився, і це робить бізнес в Україні жертвою контролюючих і фіскальних органів. Це не дружній підхід до бізнесу, як і сам законопроект", – резюмував Ніколаєнко.

Нагадаємо, раніше Європейська бізнес-асоціація заявила про те, що прийняття законопроекту №1210 негативно позначиться не тільки на інвестиційному кліматі країни, але і призведе до скорочення доходів бюджету. А Союз підприємців України закликав відкликати законопроект який шкодить розвитку бізнесу в країні.Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!