Головна Новини Бізнес економіка Нацбанк: "Плаваючий курс необхідний для економічного режиму України"
commentss НОВИНИ Всі новини

Нацбанк: "Плаваючий курс необхідний для економічного режиму України"

У Нацбанку розповіли, чому не має наміру стримувати курс гривні

10 грудня 2019, 15:53 comments1696
Поділіться публікацією:
Нацбанк: "Плаваючий курс необхідний для економічного режиму України"

Національний банк не збирається стримувати зміцнення курсу гривні до долара, оскільки плаваючий курс є правильним режимом для економіки. Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці в Facebook.

"Валютний режим до 2015 року по суті передбачав фіксування курсу. Це створювало ілюзію стабільності, українці були спокійними, незважаючи на табло обмінного курсу. Але ціна такої "стабільності" була високою. Щоб утримувати курс на необґрунтованому рівні, витрачалися десятки мільярдів доларів міжнародних резервів", — зазначають у Нацбанку.

При цьому головні банкіри країни заявили, що фіксований курс і "спалювання" резервів цілому шкодило фінансової стабільності, призводило до криз, руйнувало довіру до економіки та гривні.

"При режимі плаваючого курсу, яка економіка — такий і курс. Якщо зростає експорт, є приплив інвестицій, економіка розвивається, низька інфляція і стабільною, тоді гривня зміцнюється. Якщо ціни на експортні товари падають, зменшуються поставки за кордон, інвестори не готові інвестувати і навпаки виводять дивіденди, інфляція різко зростає, населення не довіряє гривні, купуючи валюту — гривня послаблюється", — зазначено в повідомленні.

У НБУ розповіли, що значна частка нашого експорту — це сировинні товари, передусім зернові і метали, ціни на які залежать від ситуації на міжнародних ринках. Якщо в світі ціни сильно раптом впали б, наприклад, на зернові, то відчутно знизилися б обсяги валютних надходжень, Україна отримає за продаж агропродукції. Якщо б це було єдиною помітною зміною на міжнародних ринках для української економіки, то це призвело б до дисбалансу на валютному ринку. Адже валютних надходжень експорту стало б істотно менше, а обсяг валютних платежів за імпортні товари залишився б на тому ж рівні, що і раніше. Відповідно, НБУ був би змушений для підтримки курсу на фіксованому рівні витрачати свої валютні резерви.
" target="_blank">

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Україні з обороту йдуть готівкові гроші.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!