У Нацбанку назвали головну умову для зниження курсу долара в співвідношенні з гривнею
Сьогодні національна валюта досягла нового максимуму за останні п'ять років
Збільшення і стабілізація курсу долара в співвідношенні з українською гривнею безпосередньо залежить від кількості іноземних інвестицій. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій у своєму інтерв'ю виданню "Сьогодні".
Також він підкреслив, що аналітики і біржові працівники не змогли передбачити ситуацію з доларом в нинішньому році.
"Люди поступово звикають до того, що у нас курс не фіксований, а плаваючий. Гривня може девальвувати, але і зміцнюватися в залежності від попиту та пропозиції валюти на ринку", - зазначив Чурій.
Заступник голови НБУ вважає, що в Україні до недавнього часу не було реальних реформ, скоріше, їх імітація.
"Але якщо ми сьогодні будемо проводити реформи, і я вірю, що до нас теж почнуть приходити серйозні інвестиції і ми зможемо через якийсь час наздогнати наших європейських сусідів", - переконаний фінансист.
Чурій додав, що якщо порівнювати Україну з східно-європейськими країнами 20-річної давності, тоді ці країни теж були значно недоінвестовані.
"До них почали приходити інвестиції тільки після проведення економічних реформ. І це призводило, зокрема, до посилення курсу їхніх валют".
Зазначимо, що сьогодні, 18 грудня, курс долару в Україні впав на новий мінімум і склав 23,47 грн. Останній раз долар в Україні коштував дешевше 13 січня 2016 року – 23,26 гривні за долар.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Нацбанку пояснили низький оборот готівки.