В Україні зафіксували тендерний "застій" у вугільному бізнесі

В Україні за останній час скасували низку великих тендерів у сфері вугільної промисловості

Наслідком зміни "смотрящих" за вугільною промисловістю в Україні став певний застій у колись найбільш прибутковій сфері вугільного бізнесу – збагаченні вугілля, видобутого держшахтами і на приватних збагачувальних фабриках. Про це йдеться у статті "Коментарів".

За даними ProZorro за останній час був скасований цілий ряд тендерів на круглі суми, які так і не отримали заявок від бажаючих:

- на 24 млн грн. для ДП "Селидіввугілля", які з'являлися в червні і липні;

- на 63,36 млн грн. знову для "Селидіввугілля";

- на 3,25 млн грн. для ПАТ "Лисичанськвугілля";

- на 93,75 млн грн. для ДП "Мирноградуголь".

Разом з тим на державних тендерах все частіше став перемагати вугільний олігарх "другого ешелону" Андрій Орлов, ТОВ "Промислова компанія "Збагачувач" якого змогла виграти низку тендерів на збагачення вугілля для ДП "Мирноградуголь" на 3,5 млн грн. і 3,24 млн грн., ДП "Первомайськвугілля" – на 2,7 млн грн., ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське" – на 3,135 млн грн.

Але головною інтригою залишається тендер на збагачення вугілля для ДП "Торецкуголь" на загальну суму в 36,25 млн грн. Оголошений 27 грудня тендер поки не отримав жодної заявки від бажаючих, як й інші так і не здійснені тендери на великі суми, що дозволяє припускати про певне вичікування учасників ринку, яким користується Андрій Орлов, ніби "сидячи на голодному пайку" .

Раніше "Коментарі" назвали трьох головних власника вугільних підприємств в Україні.