Країнам потрібно не менше 2,5 трлн доларів, щоб пережити економічні складнощі через коронавірус

В ООН оцінили всі ризики для економіки через коронавірус і назвали, які сфери потребують найбільших фінансових вливань

Країнам знадобиться пакет заходів підтримки в розмірі 2,5 трлн дол. у 2020 році для подолання економічної кризи, викликаного пандемією коронавіруса. Про це йдеться в доповіді ООН.

Економіка країн, що розвиваються, отримає величезний удар через значний відтік капіталу, падіння експортних надходжень через зниження цін на сировинні товари і знецінення валюти, причому загальний вплив, ймовірно, буде гіршим, ніж криза 2008 року, говориться в доповіді.

Згідно з документом, підготовленим Конференцією ООН з торгівлі та розвитку, необхідні заходи будуть включати в себе вливання ліквідних коштів на суму 1 трлн дол. і пакет заходів щодо полегшення боргового тягаря на суму 1 трлн дол.

Автори доповіді також відзначають, що ще 500 млн. дол. знадобиться для надання надзвичайної медичної допомоги та здійснення відповідних програм, крім заходів з контролю за капіталом.

Країни Африки на південь від Сахари будуть в числі найбільш постраждалих поряд з іншими країнами, включаючи Пакистан та Аргентину, зазначив директор відділу глобалізації та стратегій розвитку Конференції ООН з торгівлі та розвитку Річард Козул-Райт, який курирував цю доповідь.

"Міжнародні інститути повинні дуже серйозно ставитися до такого роду пропозицій, оскільки це єдиний спосіб, який, на нашу думку, може запобігти збитку", – додав Річард Козул-Райт.

Коронавірус викличе дефіцит фінансування в розмірі 2-3 трлн дол. в цьому і наступному роках.

На початку цього впливу відтік портфеля з основних країн з ринковою економікою становив 59 млрд дол. в місяць, в період з лютого по березень порівняно з 26,7 млрд дол. відразу після кризи 2008 року, говориться в доповіді.

Конференція ООН з торгівлі і розвитку вважає, що близько 170 країн є країнами, що розвиваються, але показник розриву у фінансуванні не враховує Китай і Південну Корею.

Лідери Групи 20 найбільших економік світу зобов'язалися в четвер внести в світову економіку більше 5 трлн дол., щоб обмежити втрати робочих місць і доходів від коронавірусу, і зробити все можливе для подолання пандемії.

Цифри в доповіді під назвою "The Covid-19 Shock to Developing Countries", перегукуються з більш ранньою оцінкою Міжнародного Валютного Фонду.