Через агресивний політичний лоббізм ДТЕКу біржова ціна електроенергії в Україні стала найвищою у Європі, – екс-депутат Войціцька

Депутат Ради 8-го скликання Вікторія Войціцька говорить про те, що станом на сьогодні в Україні на "ринку на добу наперед" ціна електроенергії на 35–135% вища, ніж у сусідніх європейських країнах

Ринат Ахметов тільки завдяки березневому зростанню ціни на електроенергію "відбив" усю суму, яку виділяв на боротьбу з коронавірусом. Про це пише народний депутат Ради 8-го скликання Вікторія Войціцька у своїй колонці в "Економічній правді".
"Державне підприємство "Оператор Ринку" опублікувало сьогодні дані по ціні електроенергії за березень: в Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України ціна електроенергії у березні зросла на 11,24%. В останні дні березня на "ринку на добу наперед" ціна стрибнула на 22%. А відносно середньої ціни лютого таке зростання склало аж 37%. І це й той час, коли у Європі ціни на електроенергію знижувалися", - відзначає екс-депутат.
Вікторія Войціцька говорить про те, що станом на сьогодні в Україні на "ринку на добу наперед" ціна електроенергії на 35–135% вища, ніж у сусідніх європейських країнах. Ще більш показова ситуація нібито у країнах північної Європи, у зоні так званого Nord Pool. Щодо північноєвропейських країн ціни в Україні є вищими на 700–900%.
"Таким чином, агресивний політичний лоббізм ДТЕКу Ахметова знову приніс очікувані та логічні результати: біржова ціна електроенергії в Україні стала найвищою у Європі, а може і у всьому світі. Першими це на собі відчують непобутові споживачі: школи, дитячі садочки, лікарні, військові частини, водоканали, заводи, фабрики тощо. Це означає інфляцію, здорожчання всіх товарів та послуг, зниження конкурентоспроможності української економіки на зовнішніх ринках. З часом таке підвищення тарифів, безумовно, докотиться і до населення", - прогнозує екс-депутат.

Раніше "Коментарі" повідомляли, що найбільший в Україні приватний виробник електроенергії та вугілля "ДТЕК Енерджі" заявив про плани реструктурувати свої облігації з терміном погашення до 2024 року, а також банківські борги. Про це йдеться у заяві підприємства.