Головна Новини Бізнес інвестиції Жителі Затоки можуть позбутися своїх пляжів та набережної
commentss НОВИНИ Всі новини

Жителі Затоки можуть позбутися своїх пляжів та набережної

У разі, якщо курортна Затока втратить свої пляжі, від роботи з селищем можуть відмовитися інвестори

7 серпня 2019, 10:44 comments3487
Поділіться публікацією:








Жителі Затоки можуть позбутися своїх пляжів та набережної

Від президента України Володимира Зеленського вимагають втрутитися в ситуацію і не допустити крадіжки пляжної зони в смт Затока Одеської області. Мова йде про понад 12 га набережній, які планують вивести в приватну власність, заявили представник естонської інвестора Тонно Вахк і адвокат естонської інвестора Олександр Погорілий на прес-конференції про погрози європейським інвестиціям.

Вони відзначили, що у разі втрати пляжів Затока буде приречена, адже ніяких інвестицій вже не буде, як, можливо, і відпочиваючих.

Олександр Погорілий також підкреслив, що в Затоці ще з 2012 року діє злочинне угруповання. У неї нібито входять не тільки депутати селищної ради, але і представники правоохоронних органів, які і забезпечують безкарність злочинців.

Нагадаємо, в кінці 2013-го року Марсель Вихманн, естонський підприємець, почав реалізацію великого інвестиційного проекту в смт. Затока на загальну суму близько 50 млн євро. Проект передбачав будівництво набережної, аквапарку, реконструкцію системи водопостачання та водовідведення, будівництво готелів і створення сучасних майданчиків для проведення всеукраїнських та міжнародних фестивалів, концертів і культурних подій.

В серпні 2015 року, після успішного запуску першого кілометра Набережній, інвестор вперше зіткнувся з рейдерством. Тонно Вакху і Олександру Погорєлову, партнеру і адвокату інвестора висунули вимогу про передачу частки в бізнесі в розмірі 30% в обмін на можливість реалізації проекту "Набережна", що, по суті, було вимогою. Інвестор не погодився на передачу частки в бізнесі і подав заяву про порушення кримінальної справи про вимагання.

Це і стало початком затяжного конфлікту, на вершині якого зафіксовано понад 35 підпалів баз відпочинку та іншого майна, знищення особистого майна депутатів, що підтримують інвестиційний проект. Представник інвестора Погорілий боровся з неправомірними діями опонентів, і в березні 2016 року у нього вчинили замах, який, по заявою адвоката, організували представники місцевої влади.

"Більше того, у зв'язку зі спробою підкупу, близько місяця тому мною було подано заяву про порушення кримінального провадження за даним фактом. Мені також відомо про наявність кримінальної справи, в ході якого співробітниками СБУ встановлено прослуховування і спостереження з метою тиску на мене як представника інвестора", — додав Погорілий.

28 квітня 2017 під час сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи було подано пропозицію для ухвалення резолюції щодо перешкоджання європейським інвестиціям в Україні. Цю пропозицію підписали 20 євродепутатів, серед яких представники з України — Володимир Ар'єв, Олена Сотник. Цей документ опублікували на офіційному сайті Ради Європи.

"Нашого адвоката намагалися вбити, нещодавно нас намагалися підкупити, а тепер, очевидно, мають намір тиснути кримінальних справах під егідою ГПУ і СБУ. Ми вважаємо, що кейс Затоки вже став показовим для сотень інших інвесторів як негативний сигнал про неготовність влади України прозорим європейським інвестиціям", — повідомив Тонно Вакх на прес конференції.

Тонно Вахк також висловив упевненість, що з приходом Володимира Зеленського Україна нарешті вступить у нову еру прозорого бізнесу і боротьби з корупцією.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!